שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מי אחראי לסדקים מסוכנים בכביש?

  רחוב בן גוריון ברמת גן הוא אחד מצירי התנועה המרכזיים בגוש דן, המשיק לתחום המוניציפלי של עיריית בני ברק וסובל שנים ארוכות מתשתית מסוכנת ומקוממת. כרגיל, כל עירייה טוענת לאחריות האחרת, והמשתמשים בכביש מסתכנים שלא לצורך

  לעיתים נדמה כי התנערות מאחריות על טעויות, בעיות וכישלונות, היא נורמה חברתית שאנחנו חייבים ללמוד ולחיות עמה. נסו להיזכר כמה פעמים נתקלתם לאחרונה בלקיחת אחריות של נבחרי ציבור למשל, וטובים הסיכויים שתסיימו עם תוצאה מאופסת. וכנראה שלא תופתעו לשמוע שכך הוא המצב גם בכל הנוגע לתחזוקת כבישים. קחו למשל את רחוב בן גוריון, שמצא עצמו נמתח בחלקו בין העיריות רמת גן ובני ברק. מיקומו זה הפך אותו לסוג של ממזר, שאין איש רוצה בו. או מדויק יותר, אף אחד לא רוצה להשקיע כסף בתחזוקתו.

   

  וזו הסיבה שחריצים עמוקים, בורות וטלאים מעטרים אותו כבר שנים ארוכות. בימי הקיץ מדובר בעיקר במטרד קשה שעשוי להוציא רוכבי דו-גלגלי משווי משקל ולהטיחם ארצה, ולגרום לאי-נוחות עבור נהגי מכוניות. בחורף ובעיקר בגשם, החריצים והבורות, ופני הכביש המשובשים, הופכים למלכודת של ממש - בעיקר עבור רוכבים. ניסיונות להסביר לעיריות השונות כי מדובר בסכנה אמיתית, נכשלו עד היום. לא מפתיע, לאור התגובות שקיבלנו מהן לסרט הוידאו המאלף שלפניכם: 

   

   

   

  תגובת עיריית רמת גן: הסדקים המצולמים בכתבה מצויים בשטח עיריית בני ברק - המסלול המערבי בשטח רמת-גן, המזרחי בשטח בני ברק. למרות זאת פנתה עיריית רמת-גן למשרד התחבורה בדרישה לשיקום הכביש, והמשרד נענה לבקשה ואישר תכנון של הקטע הנדרש לשיקום. בימים אלו מתכננים מהנדסים את שיקומו ושיפורו.

   

  תגובת עיריית בני ברק: הרחוב משותף לעיריות בני-ברק ורמת-גן ויש צורך בטיפול משותף. אם מדובר על בורות ספציפיים בצידה של בני-ברק נא לעדכן, והם יטופלו. אגב, רחוב ז'בוטינסקי נסלל מחדש בימים אלו על-ידי עיריית בני-ברק, חברת נתיבי-אילון ומשרד התחבורה.

   

  ואנחנו אומרים: רחוב בן גוריון סובל מהסדקים האמורים כבר שנים ארוכות. גם בעיריית רמת גן יודעים את זה, וגם בעיריית בני ברק. תגובות העיריות רק מוכיחות את מה שכולנו יודעים זה מכבר - ציר תנועה שנושק לשתי עיריות, יסבול לעולם מאי-לקיחת אחריות של שתיהן. תמוהה גם העובדה שלאחר שנים ארוכות של הזנחה משוועת, פנתה רמת-גן למשרד התחבורה לעזרה בשיקום, ובדיוק בימים אלה עמלים מהנדסים על התכנון. עיריית בני ברק שלחה תגובה עוד יותר מוזרה. "נא לעדכן" הם מבקשים מאיתנו, ומספרים ארוכות ונפלאות בשבחי שיפוץ רחוב אחר. מישהו כאן ממש התבלבל.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סדק סדק תרדוף
  צילום: שי רוזנצוויג
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים