שתף קטע נבחר

הוחלט: הפריימריז בקדימה ייערכו ב-17 בדצמבר

המפלגות הגדולות נערכות לבחירות ובין גיוס כוכבים להרגעת הרוחות בקרב הוותיקים, מקדישים גם זמן לביורוקרטיה. המועד האחרון להגשת מועמדות לרשימת קדימה נקבע ל-23 בנובמבר

ועדת הבחירות של קדימה החליטה בצהריים (יום ב') כי הפריימריז להרכבת רשימת המפלגה לכנסת יתקיימו ב-17 בדצמבר. המועד האחרון להגשת מועמדות נקבע לתאריך 23 בנובמבר, אז יפורסם גם ספר הבוחרים הסופי.

 

בינתיים, ההיערכות למערכת הבחירות הנוכחית ממשיכה לצבור תאוצה, ובקדימה מבטיחים כי בעתיד הקרוב יצטרפו דמויות חדשות לתנועה ויתמודדו על מקום ברשימה בכנסת. במפלגה מתכוננים גם לקמפיין הבחירות, שלבני כבר סימנה את הכיוון אליו.

 

בין היתר, מתכוונת יו"ר קדימה להציב עולה חדש ואשה בכל אחת מארבע העשיריות הראשונות של הרשימה. זאת, בהתאם לתקנות קדימה המאפשרות ליושבת הראש לקבוע "הבטחת ייצוג" למגזרים שונים. לבני נועדה היום עם ח"כ מרינה סולודקין ודנה עמה בהמשך פעילותה במפלגה - אחרי שהיתה מחוזרת על-ידי ישראל ביתנו והליכוד.

 

גורמים בסביבתה של לבני אמרו כי היא אינה מתכוונת "לשחק את משחק הכוכבים" של יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, ולא תנסה לצרף אישים בולטים לרשימה. עם זאת, גורמים בקדימה אמרו כי יועצה של לבני, הפרסומאי אייל ארד, מקיים שיחות עם כמה אנשי אקדמיה, אנשי עסקים ודמויות ציבוריות כדי שיביעו תמיכה פומבית בקדימה ובלבני.

 

לבני הבהירה לאחרונה לשר התחבורה, שאול מופז, כי בכוונתה למנותו לשר הבכיר בממשלתה, אם תזכה בבחירות. לבני הוסיפה ואמרה למופז כי הוא ישמש כממלא מקומה בממשלה שתרכיב, אם וכאשר. זאת, לאחר שמופז דחה את בקשתה לשמש ראש מטה הבחירות של המפלגה.

 

מופז אף התייחס לדרישות לשריין לו את המקום השני ברשימת המפלגה לכנסת,

והבהיר כי לא יזדקק לשריון משום שהוא בטוח כי יגיע ראשון בפריימריז. "לא ביקשתי שיריון ואני לא צריך שיריון. אם יהיו פריימריז אין לי ספק שאבחר ראשון". הדברים נאמרו כמה ימים לאחר כינוסה של הוועדה לענייני המפלגה של קדימה,שדנה בהיערכות לפריימריז והרכבת הרשימה לכנסת ה-18. הוועדה ניסתה למצוא פתרון יצירתי לשריונו מופז במקום השני אחרי לבני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. תצרף דמויות חדשות
צילום: AP
מופז. לא יהיה ראש מטה הבחירות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים