שתף קטע נבחר

בלוג של עד מדינה: כבר אין גבריות בעולם הפשע

טל קורקוס, עד המדינה ש"הפיל" את ארגון הפשע של יניב זגורי מבאר שבע, מפרסם בלוג שבו הוא מספר על חיי הפשע שהקסימו אותו - ועל החלטתו לחצות את הקווים. היום ראה שוב בבית המשפט את האנשים שהפכו מחבריו לאויביו

"אין היום חוקים בעולם הפשע, אין גבריות ואין עקרונות". את הווידוי המרגש הזה חלק עם גולשי רשת חברתית בעל בלוג שמכיר מקרוב את עולם הפשע. הכותב הוא טל קורקוס, עד המדינה שחשף את פעילות ארגון הפשיעה של יניב זגורי בבאר שבע, והשתמש באת "מקושרים" כדי לנסות ולהסביר מדוע החליט להפוך לעד מדינה,. שם הוא גם פרש את קורותיו בעולם הפשע.

 

בחודש מאי האחרון הוגש כתב אישום נגד זגורי בגין שורה ארוכה של עבירות: איומים על קצין שרות בתי הסוהר והנחת רימון בפתח ביתו, זריקת רימון לעבר ביתו של העיתונאי ארצי חלפון ושורה של הצתות בתי עסק.

 

מכתב האישום עולה כי חייליו של זגורי - יוסי בוחבוט,

מאור אלמקייס, מרדכי ממן ואבנר חנוכוב, הוציאו לפועל את הוראותיו במסגרת פעילות ארגון הפשע. מעצרם של החמישה התאפשר בזכות עדותו של טל קורקוס, ששימש במשך שנים יד ימינו של זגורי והחליט ל"חצות את הקווים".

 

היום (ב'), לראשונה, נפגשו השישה באולם בית המשפט המחוזי בבאר שבע. קורקוס עלה לדוכן העדים, וסיפר בין היתר כי העלה רשימה בבלוג שלו שכותרתה "הסיפור האמיתי", בה שטח את קורות חייו, את ההחלטה להיכנס לעולם הפשע - וגם את הסיבות להחלטה להפוך לעד מדינה.

 

"הכל החל אצלי ממש מוקדם, כבר בגיל 11 החל בי דחף ורצון ללמוד ולדעת המון על חיי הפשע", כותב קורקוס. "התחלתי להתעניין ולשאול שאלות את האנשים שחיו את העולם הזה. עשיתי הכל כדי ללמוד את החוקים".

 

עד המדינה סיפר כיצד בעוד נערים אחרים שיחקו כדורגל, הוא סיגל לעצמו שגרת חיים שונה לחלוטין. "בגיל 14 מצאתי את עצמי חי במין בועה גדולה... פתאום הייתי מוצא את עצמי פורץ לבתים, גונב מחניות, מרביץ, רב, דוקר ומנסה להרשים את החבר'ה". לדבריו, הוא גדל בבית נורמטיבי, אולם כבר בגיל 16 חווה את המעצר הראשון - חוויה שרק חיזקה משיכתו לעולם הפשע. "הרגשתי שאני משיג את מה שאני רוצה, ומה שרציתי זה להיות פושע", כתב.

 

ברשימה מזכיר קורקוס גם את ההיכרות עם ראש ארגון הפשע, יניב זגורי, שהפך להיות אחד האנשים הקרובים אליו. "חברתי לבחור בשם ניבי זגורי, שבאמת באותה תקופה דאג לי מעל ומעבר... לאחר כמה חודשים הפכתי להיות האדם הכי קרוב לניבי, איש הסוד שלו", סיפר.

 

לאחר נישואיו בגיל 21, והולדת בנו הבכור, ביקש קורקוס להתרחק מהפשע והצרות, "אבל הגעגוע לעולם הזה החזיר אותי חזרה מהר מאוד... עסקי המכונות שלי נסגרו עקב פשיטות והלכתי לכיוון חוקי (לפחות עד שהעניינים בעיר יירגעו ונוכל לחזור להתפרנס גם מהדברים הלא חוקיים). אבל הגיע זמני לשלם".

 

"חציתי את הקווים כדי להציל את חיי אשתי וילדי"

נקודת המפנה עבור קורקוס חלה כשנעצר ונשלח למאסר, אז הבין שחברו הקרוב הפנה לו את הגב. "הבנתי שניבי שילם כסף לאנשים כדי שיפגעו באשתי ובילדים שלי בזמן שאני בבית סוהר, מכיוון שהוא חשד שהיחסים בינינו התערערו והחלטתי לחצות את הכביש וחבור לכנופיה שאיתה היינו מסוכסכים (דבר שלא נכון ולא היה מעולם). עמדתי בפני דילמה קשה מאוד. הייתי צריך לקבל החלטה מהירה או לקחת סיכון שהמידעים שקיבלתי שאשתי וילדיי בסכנה נכונים והם יכולים להיפגע בכל רגע נתון שניבי בחוץ ואני בבית סוהר".

 

קורקוס מספר על ההתלבטות האם לעזוב את עולם הפשע, שהיה לו בית מאז היה נער. "מצד אחד כל חיי רציתי להיות בעולם הזה, וידעתי שאם אחליט לחצות קווים אדומים ולשתף פעולה עם המשטרה כדי להציל את חיי אשתי והילדים לא אוכל עוד לעולם לחזור לעולם הזה. המחשבה שאשתי וילדיי ייפגעו גורמת לי להיגעל מעולם הפשע שכל כך נמשכתי אליו", התוודה.

 

לדבריו, ההחלטה לחזור למוטב גבתה ממנו מחיר אישי יקר. "כשבחרתי בצעד הזה איבדתי את הוריי, אחיי, דודיי, חברים, מכרים וקרובים שכולם ללא יוצא מהכלל הפנו לי גב לתמיד. בנוסף, איבדתי וסגרתי את עסקיי ואת רוב מקורות הפרנסה שהיו לי. ויותר מכל איבדתי את הזכות לחיות בעולם שחשקתי בו מגיל קטן - עולם הפשע".

 

עד המדינה מתכנן גם את העתיד, תחת איום הנקמה של יניב זגורי ואנשיו. "ככל הנראה אעזוב את הארץ כדי לפתוח חיים חדשים. אני גדלתי בבית עם הורים תומכים, ובכל זאת בחרתי בעולם של פשע. הייתי כל כך נאמן לניבי, כל כך אהבתי אותו, ובשעה הקשה

שהייתי בבית הסוהר ואשתי בבית ללא בעלה, במקום לעזור לה בתור חבר הוא בחר לרצות לפגוע בה ובילדיי".

 

לקורקוס יש הרבה ביקורת על הנורמות בעולם הפשע היום. "אין היום אמונה באיש, אין חוקים בעולם הפשע. אין עקרונות ואין גבריות היום בעולם הזה, זה הכל עניין של אינטרסים. אם הייתה לי אפשרות להחזיר את הגלגל לאחור הייתי חוזר אחורה ומעדיף לחיות ממשכורת של פועל בניין עם חמשת אלפים שקל בחודש ולא 50 אלף שקלים, בידיעה שבקרוב מאוד מישהו מהאנשים הקרובים אליי מסוגל לפגוע בי אחרי כל מה שעברנו יחד".

 

מאתר מקושרים נמסר כי הכתבה נמחקה על ידי בעל הפרופיל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זגורי בעת הארכת מעצרו בביהמ"ש
צילום: הרצל יוסף
מומלצים