שתף קטע נבחר

הלשכה החדשה של קצב: בקומה ה-49

אחרי שנדחתה בקשתו של הנשיא לשעבר ללשכה במגדלי עזריאלי, הוחלט להעניק לו מקום במגדל שבמתחם הבורסה בר"ג. המחיר למשלם המסים: כ-12 אלף שקל בחודש

הנשיא לשעבר משה קצב עדיין ממתין להכרעת הפרקליטות בעניינו, אבל בינתיים יוכל להשקיף על העולם מלמעלה - על חשבון המדינה. הנשיא השמיני יזכה בלשכה מפוארת במתחם בורסת היהלומים על גבול תל אביב-רמת גן, בקומה ה-49 שב"מגדלי משה אביב". 

 

הלשכה, שמחירה למשלם המסים כ-12,600 שקל לחודש, תעמוד לרשותו של קצב לפחות עד שייקבע גורלו המשפטי בתיק הפלילי נגדו.

 

לשכת הדיור הממשלתי שבאגף החשב הכללי באוצר עומדת לסגור בימים אלה את הסכם השכירות עם החברה המנהלת את הבניין כדי שקצב יוכל להיכנס ללשכתו כפי שסוכם איתו, החל מ-1 בדצמבר. הלשכה משתרעת על 120 מ"ר, שטח שהוא קטן מהמקסימום שאושר לנשיאים לשעבר בוועדת הכספים - 140 מ"ר.

 

לגבי קצב קבעה הוועדה כי הלשכה, כמו הטבות אחרות של נשיא לשעבר (למעט זכויות הפנסיה שמסתכמות בכ-42 אלף שקל בחודש - פטורים ממס) יישללו ממנו אם יורשע בקלון בעבירות שהוא נחקר עליהן. אבל כתב אישום, כידוע, טרם הוגש. ההטבות בנוסף ללשכה הן שני עוזרים ורכב צמוד עם נהג.

 

הוועדה נכנעה ללחצי קצב

מיקום הלשכה נקבע בעצה אחת עם קצב בידי נציג החשב הכללי. קודם לכן דחה החשב הכללי בקשה של קצב ללשכה מרווחת ומפוארת יותר במגדלי עזריאלי. דמי השכירות החודשיים במרומי מגדלי אביב ללשכה בסדר גודל שאושרה לקצב עומדים על 30 דולר למ"ר, כלומר 3,600 דולר לחודש (כאמור - 12,600 שקל לפי שער של 3.5 שקל לדולר) או 42,200 דולר בשנה, שהם 151,200 שקל בשנה.

 

לפי החלטת ועדת הכספים, עוד בתקופת כהונתו של קצב - הרבה לפני הסתבכותו בפלילים - הלשכה תעמוד לרשותו עד סוף ימיו, אם לא יורשע בקלון. נשיאים לשעבר שיבואו אחריו, החל משמעון פרס, יהיו זכאים ללשכה למשך שבע שנים בלבד מפרישתם. קצב הפעיל את אנשיו כדי ללחוץ על הוועדה, שהחלטתה לקצר את תקופת הזכאות ללשכה לא תחול עליו.

 

הוועדה אישרה המלצה בעניין זה של ועדת משנה מיוחדת לעניין תנאי הפרישה של נשיאים וראשי ממשלה לשעבר, ונכנעה ללחציו. זאת, לא מעט בגלל רמזים שקבלה לפני החלטתה, כאילו קצב לא מתכוון לנצל את הזכות ללשכה לאחר פרישתו והוא מתכוון להסתפק בביתו שבקרית מלאכי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קצב. יש לשכה
צילום: איי אף פי
מגדלי משה אביב בר"ג
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים