שתף קטע נבחר

בחירות בבאר-שבע: התלמיד ינסה לעלות על רבו

ראש העיר המכהן, יעקב טרנר, התחבט זמן רב בטרם החליט להתמודד שוב. אך את התייצבות סגנו, רוביק דנילוביץ', לקרב ראש בראש מולו הוא רואה כלא פחות מבגידה פוליטית

הבחירות לראשות העיר באר-שבע עומדות בסימן הקרב המעניין בין "התלמיד לרבו". ראש העיר המכהן, יעקב טרנר, ניצב בפני אתגר של ממש מצד סגנו בחמש השנים האחרונות, רוביק דנילוביץ'. המועמד השלישי לתפקיד ראש העיר הוא מנכ"ל רשות הדואר לשעבר, יוסי שלי. 

 

בשעה 8:00 בבוקר התייצב דנילוביץ', בן 37, בתיכון על שם יצחק רגר (ראש עיריית באר-שבע לשעבר) כדי למלא את חובתו האזרחית. שעה אחריו הגיע טרנר, שספרות גילו הפוכות מאלה של דנילוביץ', לקלפי בבית הספר "מולדת", מלווה ברעייתו אריאלה ובשר לביטחון פנים, אבי דיכטר. אירוע מביך אירע כשצעד טרנר לעבר הקלפי, כשפעילי דנילוביץ' ניגנו ברקע את זמריר הבחירות של סגן ראש העיר "באר-שבע צריכה מנהיג צעיר".


טרנר יחד עם השר דיכטר, היום (צילום: הרצל יוסף) 

 

"אני לא רוצה להתנבא, אבל תוצאות האמת תהיינה רחוקות מאוד מהסקרים שפורסמו. אני מרגיש טוב מאוד לקראת הבחירות", אמר טרנר ששב ואמר כי מודעות האבל המבשרות על מותו שהופצו בעיר היו מוקדמות מדי. טרנר, שהתחבט במשך תקופה ארוכה אם להתמודד פעם נוספת, נפגע מרצונו של דנילוביץ' להתמודד - האיש שהיה לו כבן. טרנר הגדיר את המעשה כ"בגידה פוליטית" ומבחינתו דנילוביץ' הוא מועמד שנבנה אך ורק בהבל פיה של התקשורת.

 

דנילוביץ', לעומת זאת, בטוח שהוא כבר משופשף מספיק בכדי לכבוש את כסא ראש העיר. הוא יליד העיר והחזיק בתפקידים שונים בעירייה עד למירוץ הנוכחי שלו לעמדה הבכירה ביותר. "אני אוהב את טרנר אהבת בן לאב. הוא הפתיע אותי ואת משפחתו כשהחליט להתמודד לקדנציה נוספת. חשבתי כמו ילדיו ורעייתו שהוא לא צריך להתמודד. במהלך הקמפיין שמרתי ואמשיך לשמור על כבודו של טרנר מתוך הערכה רבה לאיש ולהזדמנות שנתן לי. אך היום, באר-שבע חייבת לצאת לדרך חדשה".


רוביק דנילוביץ' מצביע (צילום: הרצל יוסף) 

 

גם טל אל-על, מספר 3 ברשימתו של דנילוביץ', שידר ביטחון: "אנחנו בטוחים בניצחון שלנו, אבל יחד עם זאת מבקשים מהציבור ללכת ולהצביע ולא להיות אדישים. להערכתי מה שיכריע את הבחירות יהיו אחוזי הצבעה גבוהים, כיוון שאנחנו חזקים בכל המגזרים והשכונות".

 

מספר 6 ברשימתו של טרנר למועצת העיר, רונית איבגי, מעודדת מתמיכת הצעירים בראש העיר המכהן. "זה הפתיע אותי לטובה. אנחנו דואגים להוציא את כל התומכים שלנו אל הקלפיות ומאמינה שאנחנו ננצח. יש רוח אופטימית באוויר", אמרה. למרות זאת, בכנסי הבחירות מצטיירת תמונה אחרת: מרבית תומכיו של ראש העיר המכהן הם מבוגרים, לעומת קהל בוחרים הטרוגני של דנילוביץ'.

 

קלודיה גולדקורן, תושבת באר-שבע בת 42, אומרת כי "לטרנר יש ניסיון, הוא עשה המון דברים טובים לעיר וצריכים להמשיך עם זה". היא סבורה שהסקרים לא תמיד מצביעים על התוצאה הסופית. לעומתה, ניקו אוסטרוגה, בן 20, סבור כי "דנילוביץ' הוא בחור אמיתי וישר. הוא עשה הכי טוב שאפשר לבאר-שבע. הוא גדל בשכונה שהיו בה בעיות ויודע מה באר-שבע צריכה ומה העתיד שלה".

 

המועמד השלישי וככל הנראה בעל הסיכויים הנמוכים ביותר הוא יוסי שלי. "האנשים יצביעו לי", הוא אומר בניסיון להפגין אופטימיות פוליטית. "סקרים הם סקרים והשטח זה משהו אחר. על פי הסקרים אני לא אמור לעבור את ה-10 אחוז, אבל אני סבור שיהיה סיבוב שני בבאר-שבע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טרנר. בגידה פוליטית
צילום: הרצל יוסף
לצאת לדרך חדשה. דנילוביץ'
צילום: הרצל יוסף
מומלצים