שתף קטע נבחר

בוקר תל אביבי: מתעוררים לאט לבחירות

יום הבחירות לראשות עיריית תל-אביב נפתח כצפוי כעצלתיים. מרבית התושבים העדיפו לצאת לעבודה והאחרים בחרו בספסלי השדרות על פני הקלפיות. ומי יתחתן עם המצביעה "תל אביב"?

יום הבחירות לראשות העיר תל-אביב נפתח הבוקר (יום ג') כצפוי בעצלתיים. מרבית התושבים העדיפו לצאת לעבודה, אחרים לא ויתרו על הקפה של הבוקר בבית הקפה, היו כאלה שהעדיפו לא להצביע כיוון שממילא לא ישפיעו.

 

ראש העיר המכהן, רון חולדאי, היה הראשון מבין המועמדים שפקד את הקלפי. חולדאי שלשל את הפתק הצהוב והלבן בבית הספר על-שם נעמי שמר בשכונת תל-ברוך, כשהוא מלווה ברעיתו יעל. "אל תתנו למיעוט קטן להשפיע על הרוב הגדול", אמר חולדאי ובצאתו מהקלפי. כשנשאל על ההימור שלו לגבי התוצאות אמר: "אני לא מתעסק בהימורים, אני מאמין שכבר מחר בבוקר אמשיך בעבודה שלי כראש העיר".

 

חולדאי מגיע אל הקלפי מלווה ברעיתו, הבוקר (צילום: ירון ברנר) 

 

אך האופטימיות היא לא נחלתו הבלעדית של חולדאי. גם מועמד רשימת "עיר לכולנו", דב חנין, יצא מהקלפי בתיכון עירוני י"א כשהוא חמוש בתקוות רבות. חנין, שהגיע עם בנו הקטן, אמר כי הוא מקווה ש"בסוף היום תל-אביב תהיה עיר של כולנו. אני יודע שהדבר הראשון שאעשה הוא לפגוש את את עובדי העירייה כדי לתכנן איך הופכים את העיר הזאת לטובה יותר".

 

נכון לשעה 10:00 עמד שיעור ההצבעה בתל-אביב על 5% בלבד ובמרבית הזמן נותרו עובדי הקלפיות משועממים. אינה, פעילה של רשימת הגמלאים בתל-אביב, מצאה הסבר מדוייק לדלילות ההצבעה: "את מי שהם (המועמדים - א.ס) לא הצליחו לשכנע לבחור עד היום, הם בטח לא יצליחו לשכנע בשעות הקרובות".


חנין משלשל את הפתקים לקלפי (צילום: ירון ברנר) 

 

שבי נעים, תושב העיר, מצא מקום טוב על ספסל בשדרות נורדאו, מרחק מטרים ספורים מהקלפי שלו. אך לדבריו של נעים הוא לא מתכוון להקים את עצמו כדי לבצע את חובתו האזרחית.

"מי שלא ייבחר לראש עיר לא יעזור לי, חבל על האנרגיה שלי וחבל שאני אתאמץ בשבילם, הם בטח לא יתאמצו בשבילי".

 

למרות ההצבעה המנומנמת, נרשמו גם כמה אירועים פיקנטיים בקלפיות: אחד מהם היה הגעתה של צעירה העונה לשם "תל-אביב" לממש את זכותה הדמוקרטית ולהצביע. תל-אביב משכה את תשומת לב עובדת הקלפי ואמרה בחיוך: "אני רק צריכה למצוא חתן בשם יפו ואז אני מסודרת - יקראו לנו תל אביב-יפו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חולדאי. נמשיך מחר בעבודה
צילום: ירון ברנר
להפוך ת"א לטובה יותר. חנין
צילום: ירון ברנר
מומלצים