שתף קטע נבחר

הערבים עם גאידמק: "הרוסים לא כמו אשכנזים"

למרות שהסקרים לא לטובתו, ארקדי גאידמק מקווה לסחוף את הקול הערבי. "הרוסים לא כמו המזרחים או האשכנזים, הם אומרים אמת", הסביר פעיל בבית צפאפא. והאם מטה פרוש הזמין 20 מגשי פיצה למטה ברקת? כך נראה יום הבחירות בירושלים

המתח בירושלים באוויר, וגם הפלאיירים. מערכת הבחירות המסקרנת ביותר בבירת ישראל הגיעה היום לשיא, והמועמדים לראשות העיר מימשו היום את זכותם הדמוקרטית. פרוש? ברקת? ואולי גאידמק באמת מסוגל לעשות משהו? לשאלה האחרונה יש תשובות חיוביות מכיוון שעשוי להפתיע.

 

ממשרד הפנים נמסר כי שיעור ההצבעה (נכון לשעה 18:00) הוא: בבאר שבע 23.7%, בתל-אביב 21.5 ובירושלים 28. ביישובים נוספים עומדים אחוזי ההצבעה על: אבו גוש 73%, אבו סנאן 70, אום אל פחם 51, אילת 25.4, אלקנה 46, באר יעקב 40, בית ג'אן 70, בת-ים 19.6, חדרה 26, חולון 19.5, סביון 43, פתח תקווה 20, קריית אונו 33.6, רחובות 20.8, רמלה 27, רמת השרון 20, שדרות 43.3, שוהם 37.

 

"אני בעד גאידמק קודם כל כי הוא לא יהודי", אמר היום הרון אבו חאלד, פעיל ערבי במטה גאידמק, שהציג לראווה את החולצה המיוחדת. "היהודים גזענים כלפינו".

 

בבית צפאפא, שמשקיפה על איצטדיון טדי - שם נוהגים אוהדי בית"ר של גאידמק לשיר לא פעם בגנות הערבים - פעלו רבים למען בחירתו. אחד הפעילים, באדר, הביע ביטחון שעם ארקדי תשתפר איכות החיים בכפר, והסביר: "הרוסים יותר טובים מעדות המזרח והאשכנזים. הם לפחות אומרים את האמת".

 

בחירות מקומיות 2008 - סיקור מיוחד ב-ynet:

 

לקלפי שאליה בא גאידמק להצביע, הגיע גם הנשיא לשעבר, יצחק נבון. "אני מכיר אותו מהתקשורת, בגללכם", אמר, ונזכר בערגה בימיו של ראש העיר המיתולוגי, טדי קולק ז"ל - שהיה "כמו כוכב שביט שעלה".

 

תרצו גם לחם שום?

גם שני המועמדים הבכירים בילו את היום בסיבוב קלפיות, ועוררו את המחלוקת שהיא אולי לב לבה של מערכת הבחירות: חרדים מול חילונים. בעוד אחד מהעימותים בין המטות, טענו אנשי ברקת שפעילים של פרוש ביצעו מעשה קונדס והזמינו עבורם 20 מגשי פיצה.

 

הפעילים הופתעו למצוא בפתח המטה שני שליחים עם מגשים עמוסים שהם כלל לא הזמינו. "מדובר בפעילות מאורגנת שנועדה לפגוע בעבודתנו", אמר פעיל במטה ברקת, וטען להתנכלויות נוספות: "הם השיגו את מספרי הטלפון האישיים שלנו והתקשרו אלינו במסווה של פעילים מטעם ברקת".

 

לדבריו, "הם דיווחו על קשישים שזקוקים להסעות, פעילים שהותקפו על ידי אנשי גאידמק והרבה מקרים אחרים שגורמים לנו לבזבז כוח אנושי, זמן וכסף.

 הם שלחו גם משטרה ומוניות למטה, כל זה במטרה לחבל לנו בעבודה. ההרגשה פשוט גועל נפש".

 

ממטה פרוש נמסר בתגובה: "מדובר בקשקושים, בערכת בחירות אין גבול להמצאות. שיתעסקו בעצמם כמו שאנו מתעסקים בעצמנו ובתושבי ירושלים. בשעה כזו של הערב היינו מעדיפים להזמין פיצות לעצמנו ולא לאחרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתפלל לתוצאה טובה. ברקת
צילום: רויטרס
מממשים את זכותם
צילום: AP
גם הערבים בוחרים
צילום: AFP
תומכי פרוש בפעולה
צילום: רויטרס
מצביע. פרוש
צילום: גיל יוחנן
מומלצים