שתף קטע נבחר

ארה"ב: יינתן סיוע מרחיק לכת לחייבי משכנתא

התוכנית, שתיכנס לתוקף ב-15 בדצמבר, תקל על בעלי משכנתאות ישנות לעמוד בהחזר החודשי בעקבות סדרה של הקלות ללווים. הריבית על המשכנתא תרד לעומת הריבית המקורית, כך שהלווים לא ישלמו בגינה יותר מ-38% משכרם

הממשל האמריקני וענף המשכנתאות בארה"ב הודיע היום (ג') על תוכנית סיוע מרחיקת לכת לבעלי משכנתאות בקשיים. זאת, על ידי האצת התהליך של הגעה להסדר מחדש על תנאי המשכנתא של מאות אלפי משכנתאות שלא נפרעו ומוחזקות בידי פאני מאיי ופרדי מאק - שתי החברות הממשלתיות המספקות אשראי לבנקי משכנתאות בארה"ב. התוכנית החדשה תקל על בעלי משכנתאות ישנות לעמוד בהחזר החודשי בעקבות סדרה של הקלות ללווים.

  

הסוכנות הפדראלית למימון דיור, שהשתלטה בספטמבר על שני הגופים, הודיעה הערב כי בעקבות אימוץ גישה חדשה יוכלו הבנקים המלווים לשנות את תנאי המשכנתאות הישנות על מנת להאיץ את התהליך. התוכנית תיכנס לתוקף ב-15 בדצמבר ותאפשר למספר גדול יותר של בעלי בתים לעמוד בהחזר המשכנתא החודשי. 

 

הריבית על המשכנתא תרד  

בעלי משכנתאות יכולו ליהנות מהתוכנית אם הם מפגרים בלפחות 3 חודשים בהחזר המשכנתא החודשי, והם חייבים לבנק 90% או יותר משוויו הנוכחי של הבית. גם הריבית על המשכנתא תרד לעומת הריבית המקורית שבה נלקחה המשכנתא כך שהלווים לא יצטרכו לשלם מדי חודש יותר מ-38% מהכנסתם החודשית על הוצאות דיור.

  

אופציה נוספת ללווה היא הארכת פרק זמן הפירעון של המשכנתא מ-30 ל-40 שנה, למשל. נכון לסוף יוני, יותר מ-4 מיליון בעלי בתים בארה"ב, שהם 9% מבעלי משכנתאות במדינה, מפגרים בהחזר החודשי או מצאו עצמם מול עיקול של ביתם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוק הדיור בארה"ב ממשיך לצנוח
צילום: איי פי
מומלצים