שתף קטע נבחר

אילון יחליט בקרוב: להישאר או להצטרף למרצ

יום ראשון הוא המועד האחרון להגשת מועמדות לפריימריז של מפלגת העבודה, ועד אז יחליט עמי אילון האם להישאר במפלגתו או לעבור למרצ. גורמים המקורבים לשיחות אמרו כי אין נושאים במחלוקת והם ממתינים להחלטה

השר עמי אילון אמר היום (ד') בשיחות סגורות כי בכוונתו לקבל בימים הקרובים הכרעה האם לפרוש ממפלגת העבודה ולעבור למרצ. יום ראשון הוא המועד האחרון להגשת מועמדות לפריימריז לרשימת עבודה לכנסת ה-18.

 

בשיחות ציין אילון כי הקש ששבר את גב הגמל מבחינתו היתה ישיבת הוועידה האחרונה, ביום חמישי בשבוע שעבר, בה אושר השריון של השר בנימין בן-אליעזר למקום השישי ברשימה.

 

אילון רתח על הדרך בה הביא ברק את הנושא לאישור ולגורמים שאיתם שוחח אמר, כי ההתנהלות הזו גרמה לו לשקול ברצינות לעזוב את המפלגה.

 

אמש נפגש אילון עם יו"ר המפלגה, השר אהוד ברק, בארבע עיניים. השניים קיימו שיחה מתוחה, במהלכה הטיח אילון האשמות רבות בברק. הערב נפגש אילון עם יו"ר מרצ, ח"כ חיים אורון, אולם נראה כי לא חלה התקדמות ממשית במגעים ואורון אמר לאילון כי עליו ועל עוד כמה חברים בעבודה, שאיתם נוהלו מגעים מה ברצונם לעשות, להחליט באיזה מפלגה הם רוצים להתמודד בבחירות הקרובות.

 

גורמים המעורים בשיחות בין אורון לבכירים בעבודה אומרים כי אין נושאים במחלוקת והם ממתינים להחלטה. אורון קיים מגעים גם עם בכירים נוספים בעבודה - כמו ח"כ אופיר פינס, השרה יולי תמיר, ח"כ קולט אביטל ואחרים - כאשר גם פינס אמר לאחרונה כי הוא יקבל החלטות בסוף השבוע. היום הוא נפגש עם ברק ודרש ממנו התחייבות שלא להצטרף לממשלה בראשות בנתניהו, אך ברק סירב ואמר כי הוא מכהן להתחייב שלא להצטרף לממשלה שלא תקדם את תהליך השלום.

 

ח"כ אביטל אמרה כי "אין בכוונתי לנהל משא ומתן למעבר למפלגת אופנה חולפת. אני במפלגה העבודה בשביל הדרך ובשביל האמונה בערכיה ואני מציעה להפסיק לעסוק בספקולציות לא רלוונטיות".

 

בתוך כך, ל-ynet נודע כי גם עם עמיר פרץ היו גישושים בעניין הצטרפותו למרצ. את ההצעה דחה פרץ על הסף, ואמר כי אין הגיון בהמשך פיצול מחנה השמאל, אלא יש לנסות למשוך קולות מהימין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמי אילון. מחוזר במרצ
צילום: פלאש 90
מומלצים