שתף קטע נבחר

העליון: ח"כ לשעבר חוגי - לשלוש שנות מאסר

חבר הכנסת לשעבר מש"ס ישלם בנוסף למאסר קנס של 200 אלף שקלים. כך קבעו שופטי בית המשפט העליון, שדנו בערעורים שהגישו המדינה והח"כ לשעבר על הרשעתו ועל העונש. עורכת דינו של חוגי: "הוא הופתע מההחלטה התמוהה"

בית המשפט העליון החמיר הבוקר (יום ה') את עונשו של חבר הכנסת לשעבר מש"ס, עופר חוגי, שהורשע בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ושימוש ברישום כוזב.

 

השופטים יורם דנציגר, אליקים רובינשטיין ואליעזר ריבלין דנו במקביל בשני ערעורים שהוגשו. חוגי ביקש לערער על עצם ההרשעה ועל העונש שקיבל,

בעוד שהמדינה ערערה אף היא על העונש בדרישה להגדילו. בית המשפט החליט לקבל את טענת המדינה והגדיל את העונש משנתיים מאסר בפועל לשלוש שנים מאחורי הסורגים. גם הקנס שהוטל על חוגי הועלה מ-12 אלף שקל ל-200 אלף שקל. "לאחר בחינה כוללת של הנסיבות ובהתחשב בהיקף העבירות, בחומרתן ובריבוי הפרשות שבהן הורשע המערער - ראינו לנכון לקבל את ערעורה של המדינה ולהעמיד את עונשו על שלוש שנות מאסר בפועל", אמרו השופטים.

 

לאחר הדיון אמרה עורכת דינו של חוגי, רינה לוי, כי "התוצאה מאוד קשה וחוגי עצמו הופתע. ההחמרה בנושא הקנס תמוהה מאוד, משום שהתביעה לא טענה שהכסף התקבל לכיסו". 

 

נציג הפרקליטות, עו"ד אלעד פרסקי, אמר ל-ynet: "התיק הזה עוסק בחינוך המוכר שאינו רשמי. החלטת בית המשפט מבטאת את ההתייחסות הנכונה למעשים מהסוג הזה, ואנו מקווים שיהיה זה גורם מרתיע".


בדרך לכלא. עופר חוגי בבית המשפט, היום (צילום: גיל יוחנן)

  

בפברואר אשתקד גזר בית-המשפט המחוזי בירושלים שנתיים מאסר על הח"כ לשעבר. חודשיים לפני כן הורשע חוגי בקבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות, בזיוף בנסיבות מחמירות ובשימוש במסמכים כוזבים. העבירות נעשו ב-1999-1997.

  

השופט יוסף שפירא קבע אז כי "הנאשם הגיש רשימות תלמידים כוזבות, שבהן הגדיל את מספר התלמידים הזכאים להסעה, שעה שבמציאות חלקם לא היו קיימים כלל. לגבי חלק מהתלמידים המופיעים ברשימה, המרחק בין מקום מגוריהם למוסדות החינוך היה כוזב. הנאשם קיבל טובות הנאה אישיות מחברת 'המימד העשירי' לרבות משכורות לאשתו, הגב' רחל חוגי". עוד קבע השופט כי חוגי תיכנן מראש את זכיית "המימד העשירי", חברה שבבעלותו, במכרזים.

  

הוא גם הורשע בניסיון לקבל כספים במירמה בנסיבות מחמירות ממשרד העבודה והרווחה בעבור מכללה טכנולוגית שלא קיימת. על-פי כתב האישום, בנושא זה, נקבע כי "על סמך מצגי השווא שיצר הנאשם, העביר משרד העבודה והרווחה במהלך שנת הלימודים תשנ"ט לעמותות סכום כולל של מיליון שקל עבור המכללה הטכנולוגית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הופתע. חוגי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים