שתף קטע נבחר

110 בנקים ביקשו סיוע של כ-180 מיליארד דולר

לפי הערכות, קרן החילוץ של משרד האוצר האמריקני נתנה עד כה ל-62 בנקים אישור מלא או ראשוני לקבלת סיוע. בנקים רבים נוספים צפויים להגיש בקשות עד יום שישי הקרוב

לפחות 110 בנקים ביקשו סיוע של יותר מ-180 מיליארד דולר מקרן החילוץ של משרד האוצר האמריקאי ובנקים רבים נוספים צפויים להגיש בקשות עד המועד האחרון המיועד לכך, ביום שישי הקרוב.

 

הבקשות הן לסיוע שיגיע מתוך התקציב בן 250 מיליארד דולר שהקצה משרד האוצר האמריקני למטרה זו, מתוך חבילת החילוץ של 700 מיליארד דולר שאישר הקונגרס.

 

אנליסטים בחברת קיף, ברוייט ו-וודס העריכו כי 62 בנקים קיבלו עד כה אישור מלא או ראשוני לקבלת 173 מיליארד דולר מהקרן. הממשל האמריקני הודיע ביום שני שחברת הביטוח AIG תקבל גם היא 40 מיליארד דולר. אולם הסכום הזה לא יוקצה מ-250 מיליארד הדולר שיועדו לבנקים.

 

48 בנקים נוספים הגישו בקשות לקבלת עוד 6.5 מיליארד דולר מכספי התוכנית, לפי דו"ח האנליסטים. הספירה איננה כוללת ארבע חברות ביטוח חיים הממתינות לאישור רגולטורי לקנות חסכונות והלוואות כדי להפוך לזכאיות לסיוע ממשלתי. 

 

מתוך החברות הללו, הארטפורד שירותים פיננסיים הודיעה כי היא זכאית לקבלת בין 1.1 מיליארד ל-3.4 מיליארד דולר אם תאושר רכישת "פדרל טרסט בנק" על ידה. באופן כללי, רק בנקים לחסכונות והלוואות הופכות את הבעלים לזכאים להשקעה ממשלתית ישירה. AIG היא החברה היחידה שאיננה בנק שקיבלה מימון מסוג זה עד כה.

 

הספירה איננה כוללת גם את אמריקן אקספרס, שהודיעה ביום שני כי תהפוך לחברת אחזקות בנקאית ועל פי הדיווחים מבקשת סיוע של 3.4 מיליארד דולר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר האוצר האמריקני, הנרי פולסון
צילום: AFP
מומלצים