שתף קטע נבחר

י-ם: ח"כ ליצמן הותקף במהלך תפילה בבית כנסת

חבר הכנסת הותקף הבוקר, כאשר הגיע לאירוע משפחתי בבית הכנסת של חסידות "סלונים" בשכונת מאה שערים. המתפללים בעטו בליצמן וזרקו עליו קוגלים. ההערכה היא כי הותקף בשל סיכול התמיכה במאיר פרוש לראשות עיריית ירושלים

ח"כ יעקב ליצמן הותקף הבוקר (שבת) במהלך אירוע משפחתי שנערך במתחם חסידות "סלונים" בשכונת מאה שערים בירושלים. כאשר נכנס ליצמן לבית הכנסת זרקו עליו חלק מהמתפללים במקום קוגלים, אחרים החלו לבעוט ולקלל אותו. במהלך התקרית הועף כובעו של ליצמן מראשו והוא נאלץ לעזוב את המקום. חבר הכנסת לא פונה לבית החולים והוא סובל ממכות יבשות.

 

הרקע לתקרית טמון ככל הנראה בבחירות לראשות עיריית ירושלים. חסידות "סלונים" שלה שייך בית הכנסת אליו הגיע ליצמן, מזוהה עם מאיר פרוש, שהפסיד השבוע את הבחירות לראשות העיר לניר ברקת.

 

ליצמן לעומת זאת, נחשב לאחת הדמויות המשמעותיות בחסידות גור הגדולה. על פי חלק מהדיווחים חסידות גור לא תמכה בפרוש במערכת הבחירות בירושלים.

 

תקיפתו של ליצמן מהווה מדרגה חדשה במשבר החרדי שחל בעקבות הפסדו של פרוש. המתפללים ככל הנראה זעמו בשל קלטת שנחשפה באתר 'בחדרי חרדים'.

בקלטת נשמעת שיחה טלפונית שקיים אברך חסיד גור, לפני הבחירות, עם הגאון רבי מאיר זילברשטיין, רבם של חסידי גור בירושלים ובית שמש, ומחותנו של האדמו"ר מגור. בשיחה אומר הרב כי אין צורך להצביע לפרוש וניתן לבחור בניר ברקת.

 

במטה פרוש האשימו את חסידות גור בהפסד בבחירות. פרט לכך, הערכות לא רשמיות במגזר החרדי מדברות על כך ש-5,000 חרדים הצביעו עבור המועמד החילוני ניר ברקת ו-4,000 נוספים שמו "פתק לבן".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעקב ליצמן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים