שתף קטע נבחר

קיובן מואשם בהרצת מניות בבורסה

הבעלים של דאלאס מאבריקס נתבע על ידי הרשות לניירות ערך ניצל מידע סודי, כדי לחסוך מעצמו הפסד של 750 אלף דולר. קיובן: "הטענות יוכחו מוטעות"

לעיתים נראה כי מארק קיובן מקדיש את כל כולו לקבוצת הכדורסל שלו, דאלאס מאבריקס. זו גורמת לו ללא מעט שברונות לב נוכח שבעת הפסדיה בעשרת משחקיה הראשונים העונה. אולם בפני המיליארדר היהודי יש צרות גדולות מחוץ לבועה הספורטיבית שלו - וזו נוגעת לבועת הבורסה. ביום שני נחשף כי הוא מואשם בשימוש אסור במידע פיננסי סודי בניסיון למנוע מעצמו הפסד של יותר 750 אלף דולר.

 

הרשות למסחר במניות הגיע תביעה נגד קיובן בבית משפט בדאלאס והאשימה אותו כי בחודש יוני האחרון הוא החליט על מכירת מניותיו בחברת מאמא.קום, בה הוא מחזיק בבעלות בסך 6.3 אחוז מהבעלות.

 

על פי החשד, מאחר וידע על נפילת ערך המניות מבעוד מועד, הורה למכור כ-600 אלף ממניותיו לפני ההודעה על הצעת המכירה של המניות. בכך חסך מעצמו הפסד של יותר מ-750 אלף דולר.

"זה לא הוגן באופן משמעותי להשתמש בגישה למידע לא פומבי, כדי לקבל יתרון בשוק" אמר נציג הרשות, סקוט פרייסטד.

 

"אני מאוכזב שהרשות החליטה להביא את התיק למשפט בהסתמך על שאיפת צוות האכיפה לנצח בכל מחיר" אמר קיובן בתגובה. "המהלך של הצוות היה נסיבתו, העובדות לא חשובות. טענות הממשלה מוטעות וכך גם יוכח".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים