שתף קטע נבחר

בנו של אלפרון בלוויה: אוריד לרוצח את הראש

הרוחות סערו בהלוויתו של מי שנחשב לאחד מבכירי עולם הפשע שחוסל אתמול בפיצוץ מכוניתו. אחד מבניו של יעקב אלפרון הבטיח מעל הקבר הטרי: "אחזיר את הרוצח לאלוהים, לא יהיה לו קבר כי אני אוריד לו את הידיים, הראש והגוף"

"לעולם לא נסלח, השם ייקום דמו". כך קראו בקול בצהריים (יום ג') בניו של יעקב אלפרון, בעת שהובא למנוחות, יממה לאחר שחוסל בפיצוץ מטען במכוניתו ברחוב הומה בתל אביב.

  

צלמים הוכו בהלוויית אלפרון: "היה פחד אלוהים"

 

מאות רבות ליוו את אבי המשפחה למנוחות. מסע ההלוויה יצא מבית המשפחה מרחוב השחר לבית העלמין ברעננה, כשאמבולנס וגופתו של יעקב לפנים ואחריו הולכים מאות וקוראים תפילות.

 

בהספד שנשאה בתו של אלפרון היא סיפרה על אבא שתמיד מחייך, מגיע עם ילדיו לכל אירוע בבית ספר ולהצגות. אבא יקר שדואג לילדיו ולאשתו. הבת הוסיפה כי מותו של האב הותיר חור בחייהם. אחד המלווים אמר כי כולם צריכים לצאת מהמקום באחדות, להיות חזקים ולא לחפש נקמה. אחד הבנים אמר מעל הקבר: "אני אחזיר את הבן אדם הזה לאלוהים, לא יהיה לו קבר כי אני אוריד לו את הידיים, הראש והגוף". בתגובה נשמעו קריאות בקהל: "השם ייקום דמו".

 

להלוויה הובאו על ידי השב"ס בנו דרור וקרוב משפחה נוסף שהוקפו בידי סוהרי יחידת נחשון של השב"ס ושוטרי יס"מ.

השניים הורדו מרכבי השב"ס ונלקחו דרך שביל צדדי לעבר חלקת הקבר. הם התקבלו בנשיקות וחיבוקים בידי קרובי המשפחה. בעת שהורדה גופתו של יעקב לקבר נשמעו זעקות שבר "יעקב, יעקב, למה?".

  

לאחר סיום טקס הקבורה הוצאו דרור וקרוב משפחה לניידות שב"ס בדרכם חזרה אל מאחורי הסורגים: דרור לבית המעצר בפתח תקווה וקרוב המשפחה לכלא "אופק". צעירים רבים ניסו להגיע לקרבתו של דרור אלפרון ולגעת בו. הצעירים אמרו לו כי הם משתתפים בצערו.

 

גם לאחר שבני המשפחה עזבו את חלקת הקבר, נשארו רבים שניגשו לקבר ונשאו תפילות במקום.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים