שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  יונה אליאן וששי קשת חותמים על כרטיס אדי

  "גם אנחנו התלבטנו. זה טבעי ואנושי, אבל זה אושר גדול לדעת שבסופו של יום אתה נותן. ואין נתינה יותר גדולה מזה". הזוג המלכותי של הבידור בישראל חותם לחיים

  רגע החתימה

  ששי: חתמתי על כרטיס אדי לפני שנה בדיוק.

  יונה: ממש היום חתמתי, בזכותכם.

   

  ההתלבטות

  ששי: מדי שנה הייתי מקבל את ספח ההצטרפות לאדי בצמוד לחידוש רישיון הנהיגה. ההתלבטות אם לחתום היתה לאו דווקא דתית אלא ביני לבין עצמי. לאחר שחתמתי על הכרטיס לא סיפרתי ליונה. זה היה משהו ביני לבין בוראי. רק כאשר דיברנו על מקרה של תרומת איברים, סיפרתי לה שחתמתי.

   

  יונה: באופן טבעי, כשבאים לחתום על הכרטיס קיימת רתיעה טבעית והגוף קצת נבהל, אבל האמת היא שאני עושה את זה בלב שלם מכיוון שזה נורא חשוב. הפחד הוא פחד ראשוני, אולי ילדותי. בסופו של דבר כולם צריכים לעשות את זה. לנו כאומנים יש תמיד רצון להשפיע קצת לדברים טובים ולא תמיד אנחנו מצליחים. אולי כאן נצליח לתת לאנשים חיים חדשים.

   

  מה שיכנע אותי לחתום

  ששי: חתמתי בעיקר בעקבות מקרה ששמעתי על ילד קטן שזקוק להשתלה. ישנם כמובן הסיפורים שמאוד נוגעים ללב של בני דודנו הערבים. מדובר באותם מקרים בהם המשפחה מחליטה לתרום את האיברים ליהודים. אותי זה תמיד ריגש.

   

  תרומת איברים בין אוכולוסיות שונות

  יונה: כנראה שכיום ישנה חשיבה חדשה ופתוחה יותר. הייתי שמחה עם דו-הקיום היה עובר גם לחיים. אם זה לא קורה, אז לפחות לאחריהם. בסופו של דבר כולנו בני אנוש.

   

  חותמים עכשיו:

   

  פרויקט תורמים לחיים:

 1. מתלבטים? היכנסו לפורום אדי ב-ynet  

   

  ששי: אני חושב שלא צריכה להיות לתרומה כתובת, צבע, שם או מין. התרומה היא נצחית לכולם ואי אפשר בכלל לעשות בחירה לעניין. כל אחד שזה יכול לעזור לו - זו מצווה שאין כמותה.

   

  פנייה אישית למתלבטים

  ששי: גם אנחנו התלבטנו. זה טבעי ואנושי, אבל זה אושר גדול לדעת שבסופו של יום אתה נותן. ואין נתינה יותר גדולה מזה.

   

  יונה: למרות שאני עוסקת באומנות, והרגש אצלי תמיד אמור לגבור על ההגיון, במקרה הזה להגיון אין שום סיבה להתנגד. יש את כל הסיבות כן לעשות את זה ולהתגבר. ותאמינו לי, אם אני התגברתי – כולכם יכולים. בואו נביא אושר לעולם.


 2. רוצים לראות מי עוד חתם על כרטיס אדי ומפציר גם בכם להציל חיים? לחצו כאן

   


 3.  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  התרומה היא נצחית. ששי קשת
  צילום: ירון ברנר
  אם היא התגברה, גם אתם יכולים. יונה אליאן
  צילום: דלית שחם
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים