שתף קטע נבחר

זוג הולך לאיבוד בגלל מרפסת

את רוצה פרקט, הוא רוצה פלזמה. ועד שלא תסיימו את השיפוץ או הבנייה עוד תריבו הרבה

"אם היו אומרים לי, ביום שעמדתי מתחת לחופה, שיום אחד אחשוב להיפרד מבעלי בגלל פרקט, לא הייתי מאמינה", מספרת עופרה מרעננה (35), נשואה עשר שנים ואם לשני ילדים. "אבל זה קרה. בגלל פרקט לא דיברתי עם בעלי שבוע, ובגלל ריב על פרקט תהיתי ביני לביני מה בעצם אני עושה איתו כבר עשר שנים. באחד הביקורים בחנות של פרקטים פרץ בינינו ריב איום, בנוכחות המוכר. מה עשינו בסוף? מה נראה לך, ברור שפרקט אמיתי כמו שרציתי".

 

עופרה ובעלה אמנם לא התגרשו בגלל הפרקט, אבל ציקי שרף, מנכ"ל התאחדות קבלני השיפוצים, המשמש גם כבורר מטעם ההתאחדות בין קבלני שיפוץ ללקוחות, דווקא מכיר זוג שהתגרש בדיוק בגלל אותה סוגיה: ויכוח על פרקט לעומת למינציה (או לפחות זו הייתה הסיבה הנראית לעין).

 

פרידה בעקבות שיפוץ או בנייה של בית היא בכל זאת עניין נדיר יחסית, אבל אצל זוגות רבים שמשפצים או בונים יחד קורה שהרעיון הזה עובר בראש. שיפוץ או בנייה הם מצב מלחיץ, שמצריך הוצאות כלכליות גדולות והרבה החלטות, ומעלה על פני השטח הבדלי טעם וסגנון בין בני הזוג, וגם בעיות לא פתורות ביחסים, שמתחדדות לפתע.

 

"ממון" מגיש: איך לשרוד את השיפוצים או הבנייה, על מה להתווכח, מתי לוותר וסיפורים כואבים של מי שהתחילו את הפרויקט ליצירת בית חלומותיהם וסיימו כשכל אחד מהם גר בבית אחר.

 

  • הסיפור המלא בגליון סוף השבוע של "ידיעות אחרונות"

 

צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים