שתף קטע נבחר

לבני: קדימה לא תמכור את המדינה לחרדים

מועצת קדימה אישרה סופית את שיריונו של השר מופז למקום השני ברשימה, והיו"ר ציפי לבני ניצלה את הבמה כדי לתקוף את יריביה. "הליכוד היא מפלגה שיודעת לומר לא בכל נושא, אין לה יכולת להוביל איזושהי תוכנית באיזשהו תחום"

יו"ר קדימה, שרת החוץ ציפי לבני, תקפה הערב (יום ה') את ביתה הפוליטי הקודם, ואמרה כי "הליכוד היא מפלגה שיודעת לומר לא בכל נושא". לבני, שנאמה במועצת קדימה, אמרה כי "אנחנו הולכים לתהליך לא פשוט של פריימריז, שיקבעו את הפנים של קדימה".

 

לפני נאומה של לבני, אישרה מועצת קדימה את שיריונו של שר התחבורה, שאול מופז, למקום השני ברשימת קדימה לכנסת. יו"ר הוועדה לענייני מפלגה של קדימה, ח"כ צחי הנגבי, העלה את הנושא להצבעה, והוא עבר פה אחד. יו"ר סיעת קדימה, יואל חסון, אמר בישיבת המועצה כי המפלגה טעתה כשקבעה את מועד הפריימריז ב-17 בדצמבר.

 

נאום לבני היה תוקפני במיוחד. לדבריה, "קדימה מורכבת מאנשים שעזבו בתים אחרים. עזבתי את הליכוד, אחרים עזבו מפלגות אחרות. עזבתי את הליכוד כי לא יכולתי להישאר במפלגה על דרך התנהלותה הפוליטית הפנימית, ועל חוסר היכולת שלה להוביל איזושהי תוכנית באיזשהו תחום. זו מפלגה שיודעת לומר לא בכל נושא".

 

לבני אמרה עוד, כי "הליכוד אותו ליכוד, והמפלגה אותה מפלגה, הדרך עדיין איננה, והאנשים אותם אנשים". יו"ר קדימה תקפה גם את המפלגות החרדיות, ואמרה: "קדימה תייצג את ישראל ותקבע את הזהות שלה כמדינה יהודית, בלי למכור את המדינה לחרדים בדרך. זה עניין לאומי ולא רק דתי".

 

שרת החוץ התייחסה גם למצב הכלכלית בנאומה ואמרה, כי "אנחנו לא יכולים להתעלם מזה שהציבור חושש מהמשבר הכלכלי, שהתחיל מחוץ לגבולות ישראל, מגיע אלינו. כלכלת ישראל חזקה, זה נכון, אך עלינו להתמודד עם המשבר בשני מישורים, קשורים אך נפרדים. כל אזרח מבסס את עתידו על מה שהוא חסך בעבר. החשש מהמשבר הפיננסי קיים וצריכים להתייחס אליו, כי זו חובתה של ממשלה וזו אחריות שלה. זו אחריותה של הממשלה בראשות קדימה היום וגם בעתיד זו תהיה האחריות שלנו".

 

היא הוסיפה, כי "המיתון קרב, וחובתה של ממשלה לתת מענה מיידי, להשקיע בצמיחה, בתשתיות, לעזור בעסקים, לראות איך מונעים פיטורים. התוכנית שהונחה על השולחן של הממשלה, נותנת מענה, אבל צריך להוציא אותה לפועל. היא לא מתיימרת לתת מענה לחששות של המשבר הפיננסי. צריכים להניח תוכנית שתיתן מענה מפני המשבר הפיננסי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים