שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המדינה: להסגיר לארה"ב נאשמי "העוקץ הניגרי"
  הפרקליטות פנתה לבית המשפט המחוזי בבקשה להכריז על תשעה ישראלים, המואשמים בהונאת קשישים אמריקניים בהיקף של מיליוני דולרים, כ"ברי הסגרה"

  פרקליטות עתרה היום (יום א') לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה להכריז על תשעה ישראלים המעורבים בפרשת "העוקץ הניגרי" כ"ברי הסגרה" לארה"ב. התשעה, שנעצרו בחודש ספטמבר, הואשמו בארה"ב ואם יורשעו עשויים להישלח לעונש של עד 20 שנות מאסר עבור כל אחת מהעבירות שביצעו.

   

  מהעתירה שהוגשה באמצעות עו"ד טל ורנר-קלינג עולה שהתשעה נאשמים בהונאה רחבת היקף של קשישים, במסגרתה קיבלו במרמה סכומים שהצטברו לכדי שני מיליון דולרים. הם הואשמו בין היתר בקשירת קשר לביצוע הונאה באמצעות הדואר ובאמצעים אלקטרוניים וכן בעבירה של הונאה באמצעות טלמרקטינג.

    

  הפרקליטות מסרה במהלך הדיון כי תשעת הישראלים נהגו לבצע את מזימותיהם ממשרד ברמת-גן. הם השיגו את פרטיהם של הקשישים, התקשרו אליהם והציגו בפניהם מצג שוא לפיו זכו בסכום כסף נכבד בהגרלת הלוטו וכדי לקבל את כספם - עליהם לשלם תחילה אלפי דולרים.

   

  למרות שההגרלות לא התקיימו מעולם ואיש מהקשישים לא זכה בסכומי כסף כלשהם, התפתו הקשישים לשלם סכומים גדולים לתשעה מתוך אמונה כי לאחר ביצוע התשלום - יקבלו את כספי הזכייה.

   בעתירה חולקו תשעת הישראלים לשתי קבוצות: האחת - "אנשי המכירות", והשנייה - "המנהלים".

   

  מהעתירה עולה כי אנשי המכירות פעלו לאיתור קשישים שהם בעלי אמצעים מצד אחד אך חסרי אונים ונטולי הגנה כלכלית מצד שני. לאחר מכן, העבירו אנשי המכירות את השיחה לידי המנהלים, אשר היו מסבירים לקשישים שכדי לקבל את כספם עליהם לשלם תחילה דמי הוצאות ומסים. הקשישים אף הונחו על-ידי המנהלים לשלוח את הכספים לישראל תוך שהם מבטיחים שלאחר ביצוע התשלום - יישלחו אליהם כספי הפרס.

   

  פרשת ההונאה זכתה לכינוי "העוקץ הניגרי" בעקבות הדימיון שבין פעילותם של התשעה לבין פעילותן של כנופיות בחו"ל, בין היתר בניגריה, אשר הפילו בפח ישראלים רבים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים