שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  לבנת על לבני: מתחננת בפני רמון עם הלשון

  הליכוד מסיר כפפות במאבק בקדימה ובעומדת בראשה. בכנס בתל-אביב, אמרה ח"כ לימור לבנת: "לבני היתה מתה שיגיעו לקדימה אנשים כמו בליכוד. ראיתי איך היא מתחננת לחיים רמון עם הלשון המתגלגלת שיישאר בקדימה"

  בכנס שערך הערב (יום ב') הליכוד בתל-אביב, נאמרו דברים קשים על קדימה ועל העומדת בראשה. החריפה מבין הדוברים היתה חברת הכנסת לימור לבנת: "קדימה היא פלקט. פוסטר. לבני היתה מתה שיגיעו לקדימה אנשים כמו בליכוד, היא מנסה לחפש אנשים בגורן וביקב. ראיתי איך היא מתחננת לחיים רמון עם הלשון המתגלגלת שיישאר בקדימה".

   

  לבנת, שהוצגה בכנס כ"גברת הראשונה של הליכוד", אמרה כי "משרד החוץ תחת ניהולה של לבני לא יכול לתפקד באופן ראוי. היא מקיימת מו"מ עם אבו עלא שמסכן את מדינת ישראל".

   

  היא התייחסה גם לעתירה שהגישה בעניין המשך המו"מ עם הפלסטינים בתקופת ממשלת מעבר: "איש לא יודע מה קורה במו"מ בין לבני לאבו עלא, הכל מתנהל בשו שו".

   

  על אולמרט, אמרה: "לראש הממשלה אין סמכות מוסרית. דבריו בטקס הזכרון ליצחק רבין לא היו פליטת פה, הוא קרא מנאום כתוב והתחייב על ירושלים ואמר שעד תום כהונתו הוא מתכוון להגיע להסכמים שיכבלו את הממשלה הבאה. מי שיעז לקרוע חלק מירושלים, עושה מעשה שיכבול את ידי העם היהודי לדורותיו. אולמרט רוצה לעשות מעשה היסטורי כדי שלא ייזכר על שחיתות אלא על מעשה מדיני". 

   

  בכנס השתתף גם האלוף (מיל') יוסי פלד, המתמודד על מקום ברשימת הליכוד לכנסת הבאה: "לא שמעתי על מדינה שמסוגלת לסבול ירי טילים. עלינו להבטיח את הקיום הפיזי שלנו במדינת היהודים". בכך הגיב לדברי שר הביטחון, אהוד ברק, שאמר מוקדם יותר כי מתחילת הרגיעה חלה ירידה חדה במספר שיגורי הרקטות, מכ-500 בחודש לכעשרה בלבד.

   

  דן מרידור אמר בכנס שהוא "שמח לשלב ידיים עם בנימין נתניהו, למרות כל מה שהיה. איננו עוסקים כעת בתחרות. נתניהו הוכיח יכולת להנהיג".

   

  מועמד הליכוד בני בגין התקבל במחיאות כפיים סוערות, וגם הוא לא חסך שבטו ממפלגת השלטון: "אין זה נכון ומדוייק שלראשי קדימה אין ניסיון. דווקא יש להם ניסיון ולנו יש ניסיון איתם, גשם קסאמים יורד על שדרות וטיפות גראדים על אשקלון. במצב הנוכחי, במצב שיצרה הממשלה הזאת, אין פתרון קל", אמר.

   

  "יש לנו ניסיון מצטבר עם החלטה שבעליה מתגאים בה, 1701. בחסותה של החלטה זו שילש החיזבאללה את ראשי הקרב שלו, גם זה בחסות ראשי קדימה והדוברת הראשית שלהם. ראשי קדימה מתגאים בתרמילם הריק. השאלה היא לא רק אם ראשי קדימה מסוגלים לנהל את המדינה אלא אם הם מסוגלים לחנך נוער בלי ברל וז'בוטינסקי".  

   

  בהתייחסו לסקרים האחרונים המחמיאים לליכוד, אמר: "שמתי לב שהסוקרים לא שעו לעבודה המאומצת שהשקיעו התועמלנים של קדימה למצב אותה בדיוק בדיוק באמצע אבל הסוקרים ספרו את המנדטים הצפויים להם בראש גוש השמאל". 

   

  בקדימה הגיבו על דבריה של לבנת, ואמרו כי "הזכרונות מלבנת כשרת חינוך קשים לא פחות מהבטחותיו של ביבי למסור את תיק החינוך לש"ס. לשון הביבים של לבנת מעידה יותר מכל על מצבו האמיתי של הליכוד, ומזכירה מדוע אסור לאפשר לנתניהו לחזור להגה השלטון".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לימור לבנת
  צילום: יואב גלאי
  חיים רמון
  צילום: AFP
  מומלצים