שתף קטע נבחר

טבריה: רב, כומר ואימאם התפללו לבוא הגשם

הכומר איאן קלארק, הרב שלמה דידי והאימאם מוחמד דהאמשה, הגיעו לשפת הכנרת כדי לשאת תפילה משותפת לגשם. "ביקשתי שלום בין העמים", אמר האימאם, "כדי שיהיה שלום בשמיים"

גשם, גשם בוא: כומר, רב ואימאם נשאו בצהריים (יום ב') תפילה משותפת בכנרת למען הגשם. השלושה, איאן קלרק - כומר בכנסייה הסקוטית, שלמה דידי - מזכיר בית הדין הרבני בטבריה, ומוחמד דהאמשה - האימאם של כפר כנא, התפללו כל אחד על-פי דתו למען המטרה המשותפת. "המקור של שלוש הדתות הוא אל אחד, על-כן אם כולנו נבקש ונחיה בשלום יחדיו, האל ייענה", הסביר האימאם.  

 

"קרוב השם לכל קוראיו לכול אשר יקראהו באמת", נשא הרב דידי תפילה לשמים והנוכחים ענו אמן. הרב, שתחילה היסס אם להיענות לפניה של המלון הסקוטי בטבריה, החליט בסוף שהרעיון של תפילה משותפת למען מטרה נעלה הוא רעיון טוב.

 


מתפללים יחדיו (צילום: ליאון מינסטר, המלון הסקוטי)

 

"כן, היו לי בהתחלה היסוסים, חשבתי איך זה יראה, אבל בסוף החלטתי שקריאה משותפת לאלוקים יכולה להיות דבר נכון", אמר והוסיף: "בתהילים כתוב כי כל בן אנוש, גם אם הוא בן דת אחרת, הוא יציר כפיו של הקדוש ברוך הוא".

 

כמותו חשב גם האימאם דהאמשה. "המלון קורא לאחווה בין הדתות וזה רעיון שמקובל גם עלינו. ביקשתי מאלוהים שייתן לבני האדם את הכוח לחיות יחד, שאנשים יפסיקו להרעיב עם אחר, ואם נעשה זאת גם אלוהים יפסיק להרעיב את כולנו. בקוראן כתוב שכול דבר רע שקורה לכם הוא מעשה ידיכם, על-כן ביקשתי שלום בין העמים כדי שיהיה שלום בשמים".

 

הכומר קלארק שבימים כתיקונם אינו מתגורר בישראל, בחר להתמקד בתפילה בטוב לבו של האל. "כמישהו שמגיע מבחוץ איני יכול לשאת על כתפי את פעולות האנשים שחיים כאן", אמר, "לכן התפילה שלי התמקדה בבקשה שהאל הטוב יוריד לנו גשם".

 

השלושה, שירדו לשפת הכנרת, נשאו כל אחד בתורו את התפילה המיוחדת לו, ושאר הנוכחים, גם אם לא הבינו את הנאמר - ענו אמן.

 

"אני יליד טבריה, נולדתי במלון הסקוטי, והמצב של הכנרת מדאיג ונוגע לכולנו", אמר הרב דידי. "אני חושב שזה יותר מנהדר ששלושתנו יכולנו לחלוק יחדיו זמן של תפילה כל אחד מנקודת מבטו" סיכם, "ואני מקווה שנעשה זאת שוב בעתיד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתפללים לגשם
צילום: ליאון מינסטר המלון הסקוטי
מומלצים