שתף קטע נבחר

ליברמן: אין מו"מ קואליציוני, רק סחיטה

יו"ר ישראל ביתנו הרצה בפני תלמידי תיכון בגמנסיה הרצליה בתל-אביב, דרש משטר נשיאותי והאשים: "מדינה זה כמו עסק, ואם מתעסקים בהדלפות - נופלים"

בית הספר התיכון "גמנסיה הרצליה" בתל-אביב נחשב במשך שנים למעוז האליטה הישנה ומחובר לשמאל. היום (ג') ביקר שם מנהיג תנועת הימין ישראל ביתנו, חבר הכנסת אביגדור ליברמן, שהרצה בפני תלמידי כיתה י"ב ושטח בפניהם את הבעיות הקשות שהוא מזהה בשלטון בישראל ובשיטת הממשל.

 

"ב-60 שנות קיום של מדינת ישראל, זוהי הממשלה ה-61 שנפלה", אמר ליברמן. "אצלנו אין משא ומתן קואליציוני, אלא משא של סחיטה - וזו הסיבה שאנחנו חייבים משטר נשיאותי, כדי לתת הזדמנות לנבחר לעמוד בראשות המדינה ולא להילחם על הישרדות".

 

יו"ר ישראל ביתנו השווה את ניהול המדינה לניהול עסק, ותקף את חבריו לשולחן הממשלה עד לפני כחצי שנה: "אין הבדל בין ניהול חברה לניהול עסק. חברה עסקית כזו שמתעסקים בה בהדלפות והסטות לא תשרוד, היא תיפול". לדבריו, שרים המופקדים על נושאים מסוימים לא עוסקים בהם: "אצלנו כולם עסוקים בבעיות ביטחון ורק אחרי זה בבעיות של המשרד שלהם".

 

עוד אמר כי נכון להיום יש 23 מפלגות, וזהו מצב בלתי אפשרי להרכבת קואליציה. הוא המשיך לתקוף: "רק אצלנו ראש הסתדרות יכול להגיע ולהיות שר הביטחון. כבר כמה ימים מתנהל מאבק תקשורתי על היוקרה בין שר האוצר לראש הממשלה, הם עסוקים במאבק יוקרה של התחשבנות פוליטית של הפריימריז בלי יכולת לקבל החלטות".

 

ליברמן הוסיף כי למרות שאולי הוא מסכים עם דעותיהם של פקידי האוצר, "אין מקום בעולם שפקידי האוצר מוציאים מכתב נזיפה לראש הממשלה".

 

בהתייחס למפלגתו שלו אמר: "בישראל ביתנו מדברים ישירות ללא צביעות, לעומת זאת על המפה הפוליטית יש הרבה צביעות, חסר פה מישהו שידבר ברור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אביגדור ליברמן.
צילום: ודים דניאל
מומלצים