שתף קטע נבחר

סקר: 69% מהאמריקנים בעד מינוי הילרי קלינטון

לפי הסקר שפורסם בעיתון "יו.אס.איי טודיי", רוב הציבור האמריקני תומך במינויה של הילרי קילנטון למזכירת המדינה הבאה. 80 אחוז תומכים בהשארת שר ההגנה בתפקידו

הנשיא האמריקני הנבחר ברק אובמה ממשיך להנות מתמיכה ציבורית רחבה ואופטימיות כלפיו וכלפי המינויים שלו לקבינט - כך עולה מסקר שערך מכון "גאלופ" ואשר פורסם היום (ג') בעיתון "יו.אס.איי טודיי". יותר משלושה מכל ארבעה אמריקנים הביעו תמיכה באופן שבו התנהל עד כה בתקופת המעבר.

 

לפי הסקר, 69 אחוז מהנשאלים הביעו תמיכה במינוי יריבתו לשעבר בפריימריז, הילרי קלינטון, לתפקיד מזכירת המדינה בממשלו. זאת לעומת 25 אחוז בלבד שהתנגדו. בפער אף גדול מכך תומך הציבור בהחלטתו להשאיר בתפקידו את שר ההגנה רוברט גייטס. 80 אחוז בעד ורק 14 אחוז מתנגדים.

 

צ'רלס פרנקלין, מומחה למדע המדינה מאוניברסיטת וויסקונסין שבמדיסון, אמר כי האמריקנים "מקרינים את תקוותיהם" על הנשיא החדש. עם זאת, לדבריו, הם יצפו לתוצאות קונקרטיות עם תחילת כהונתו. "הוא יהנה מעונה של רצון טוב, אך לאורך זמן, זו הולכת להיות יותר הכלכלה של אובמה מאשר הכלכלה של בוש".

 

היום נפגש אובמה עם מושלי ארה"ב בכינוס פילדלפיה וביקש מהם לסייע בעיצוב התוכנית לשיקום המשק. מושלת אלסקה שרה פיילין, שהייתה מועמדת לסגנית הנשיא מטעם המפלגה הרפובליקנית בבחירות שנערכו בחודש שעבר, ישבה בשורה הראשונה בכינוס. רק אתמול הודיעה הלשכה האמריקנית למחקר כלכלי שהכלכלה האמריקנית נתונה במיתון בשנה האחרונה.

 

בסקר החדש, רוב גורף של הנשאלים הביע אמון ביכולתו של אובמה לטפל בכלכלה לעומת יכולתו של בוש. 58 אחוז הביעו תמיכה בהבטחתו לגבש תוכנית סיוע להמרצת הכלכלה, לעומת 33 אחוז שהתנגדו. לפי הסקר, אין דאגה בציבור האמריקני מהסתמכותו של אובמה על ותיקי ממשל קלינטון. ביחס של קרוב ל-4 מול 1, הנשאלים אמרו שהצוות החדש שמונה יתפקד באופן יעיל יותר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אובמה וקלינטון, אתמול
צילום: AP
מומלצים