שתף קטע נבחר

הפתעה ב"בית היהודי": הח"כים לא ימונו ליו"ר

המועצה הציבורית של מפלגת הימין המאוחדת החליטה כי אף אחד מחברי הכנסת המועמדים לתפקיד יו"ר התנועה לא יזכה בתפקיד. ביום שני ייבחר לתפקיד אחד משלושה: אבי וורצמן, הרב אלי בן דהאן או הרב דניאל הרשקוביץ. מקורב לאחד הח"כים: "חברי המועצה הם סנהדרין של מטומטמים"

חברי הכנסת של מפלגות הימין החליטו לפני מספר שבועות לאחד כוחות כדי לרענן את השורות, למרות זאת הם לא ציפו למה שקרה להם הערב. המועצה הציבורית העומדת בראש מפלגת הימין החדשה "הבית היהודי" הודיעה הערב (יום ה'), כי אף אחד מחברי הכנסת המכהנים לא יתמנה ליושב ראש התנועה.

 

המשמעות היא שבראשות המפלגה החדשה יעמוד אחד משלושת האישים הבאים: מנכ"ל תנועת "מבראשית" אבי וורצמן, מנכ"ל בתי הדין הרבניים הרב אלי בן דהאן, והרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, מרצה בטכניון ורב שכונה בחיפה.

 

מוקדם יותר השבוע פרסמה ועדת האיתור של המועצה רשימה של שישה מועמדים לתפקיד היושב ראש. הערב פסלה הוועדה את מועמדותם של שלושת חברי הכנסת המכהנים: זבולון אורלב, אורי אריאל ובני אלון. ביום שני תודיע המועצה באופן רשמי על מינוי של אחד משלושת המועמדים החיצוניים.

 

כבר עם פרסום רשימת שמות המועמדים ליושב ראש התנועה החדשה, הגדירו אותה גורמים באיחוד הלאומי כ"רשימה בינונית", שנועדה להכשיר את הקרקע לבחירתו של אורלב שלטענתם שולט במועצה הציבורית - טענה זו התבררה כלא נכונה.

 

בארגוני הנשים מתחו ביקורת על מועמדותו של אליהו בן דהאן, המהווה מבחינתן סמל למדיניות המחמירה של בתי הדין הרבניים כלפי מסורבות הגט.

 

אורלב אמר בתגובה להחלטה: "לאורך כל חיי הפוליטיים כיבדתי החלטות דמוקרטיות ולכן אני מקבל ומכבד את החלטת המועצה הציבורית. אמשיך לפעול ככל שאדרש למען הצלחת הבית היהודי ולמען אחדות הציונות הדתית. אתרום מניסיוני ואסייע לכל יושב ראש שייבחר".

 

מקורב לאחד הח"כים שנפסלו מהתמודדות על תפקיד היושב ראש אמר ל-ynet כי חברי המועצה הציבורית הם "סנהדרין של מטומטמים". הגורם הביע זעם על ההחלטה ואמר: "צריך לאשפז את מי שהחליט כך. מפלגה בראשות אחד משלושת המועמדים הסופיים ספק אם תעבור את אחוז החסימה. במועצה יושבים אנשים מצוינים אבל כנראה שאין להם מושג בפוליטיקה".

  

חברי המועצה הציבורית עדיין מקווים להציג את יושב ראש המועצה האלוף (מיל') יעקב עמידרור כמועמד מוסכם על כל הצדדים לראשות הרשימה. עד כה סירב עמי דרור להיכנס לפוליטיקה ועד יום שני מקווים החברים כי יצליחו לשכנע אותו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכה פוליטית. זבולון אורלב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים