שתף קטע נבחר

שניים שירו אל פלסטינים בחברון הסגירו עצמם

שני החשודים, תושבי קריית ארבע, הגיעו למשטרת חברון וטענו שהיו בסכנת חיים, ולכן ירו אל פלסטינים לאחר פינוי "בית המריבה". מהירי נפגעו שני פלסטינים. שר הביטחון פנה למזוז לפעול בזריזות למיצוי ההליכים המשפטיים נגד השניים

שני תושבי קריית ארבע, החשודים שירו לעבר פלסטינים ביום חמישי, לאחר פינוי "בית המריבה" בחברון, הסגירו את עצמם למשטרת מרחב חברון. מהירי נפצעו שני פלסטינים. שני החשודים הם: גבי ביבי - איש כיתת הכוננות של קריית-ארבע בשנות ה-40 לחייו, וזאב בראודה - תושב השכונה בשנות ה-50 לחייו.

 

ביבי ובראודה טוענים שהיו נתונים בסכנת חיים וחששו מלינץ'. לטענתם, הירי היה אקט של הגנה עצמית. פרקליטם של השניים, עו"ד אריאל עטרי, אמר ל-ynet: "בידי המשטרה סרט עם פרטיהם של הערבים שביצעו את הלינץ' בבראודה, לינץ' שגרם ל-36 תפרים בראשו. אם לא מדובר בחקירה פוליטית, נצפה למעצרם של הערבים עוד הלילה ולשחרורם של ביבי ובראודה מיד בתום חקירתם".

 

בעקבות החלטתם של שני המתנחלים להסגיר את עצמם פנה שר הביטחון אהוד ברק, ליועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, בבקשה לפעול במהירות וביסודיות למיצוי החקירה, על-מנת שמערכת המשפט תוכל להפעיל נגדם במלוא כובד הדין. שקט מתוח עבר בסוף השבוע על חברון. כמה עשרות פעילי ימין נכנסו אמש ל-"בית שפירא" בעיר ושהו במקום במהלך הלילה. למחרת, כשהגיעו למקום כוחות צבא ומשטרה על מנת לפנותם, הם יצאו משם ללא התנגדות.  

 

שר המשפטים, פרופ' דניאל פרידמן, תקף בסוף השבוע את התנהלות כוחות הביטחון לאחר פינוי בית המריבה, ואמר כי היה צריך להיערך לאפשרות שמתנחלים ינסו לפגוע בפלסטינים: "הפינוי היה נכון וטוב שנעשה, אבל היה צריך להיות ברור שעכשיו יבוא פוגרום. מצטער שכוחות הביטחון לא היו ערוכים למנוע זאת. תמיד התקוממנו כאשר בחוץ לארץ לא היו מגנים על יהודים ופה אנו חסרי אונים, מסתכלים ומזדעזעים".

 

אמש התקיימה מול "בית המריבה" תפילה בה קראו מתנחלים תפילה מיוחדת המאחלת לנפילת הממשלה: "מי שהעביר מהעולם את ממשלת הרשע של אחאב מלך ישראל ומנשה מלך יהודה, של מינלוס המתייוון והורדוס הרשע, של רבין השיכור וברק הכסיל  - הוא שיעביר את ממשלת הזדון, הגנבים והמהרסים הזאת ויקים לנו ממשלת אנשים יראי שמיים, אוהבי עמם וארצם.

 

יש לציין כי שוטרים לא הורשו להיכנס לתפילות שהתקיימו אתמול במערת המכפלה והורחקו מהמקום. "וכל שוטרי מג"ב ויס"מ שנטלו חלק בגירוש והיכו אנשים, נשים וטף באלות, ברימונים ובגז, הקב"ה יענישם וייתן להם מנה אחת אפיים. ויפגע בפרנסתם, כפי שפגעו בנפשות רכות של תינוקות וילדים", צויין בהקשר זה בתפילה שנקראה אמש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פינוי בית המריבה
צילום: AP
המתנחלים הבעירו בתגובה בתים
צילום: AFP
מומלצים