שתף קטע נבחר

נזקי הטכנולוגיה: רק 28% מהליכודניקים הצביעו

לא רק במפלגת העבודה קשה עם המחשב: ברבים ממוקדי ההצבעה משתרכים התורים. בביקור בחמ"ל הפריימריז אמר נתניהו, כי תהליך ההצבעה מתארך מעבר לצפוי. בכירים במפלגה מעריכים: הקלפיות לא יינעלו ב-23:00

"תהליך ההצבעה הממוחשב לוקח קצת יותר זמן ממה שהוערך" - כך אמר בצהריים (יום ב') יושב ראש הליכוד בנימין נתניהו שסייר בחמ"ל הפריימריז של המפלגה בגני התערוכה בתל-אביב. עד לשעה 18:45 הצביעו רק 28 אחוזים מבעלי זכות הבחירה במפלגה.

 

נתניהו סיפר על המצב בקלפיות: "בנוסף לתקלות שהיו באזור ירושלים היו לא מעט מקומות שמצביעים רבים באו וחזרו הביתה. אני קורא להם חזרו להצביע. נעשה הכל כדי לתגבר את המערכת".

 

מתמודדים בכירים במפלגה העריכו כי לא יהיה מנוס מדחייה בנעילת הקלפיות - מעבר לשעה 23:00. הגדיל לעשות יולי אדלשטיין, שביקש לקיים את ההצבעה גם בשעות הבוקר מחר. לפי כל ההערכות - גם בסביבתו של נתניהו - שיעורי הצבעה נמוכים פועלים באופן דרמטי לטובת ה"גרעין הקשה" של משה פייגלין.      

 

בוחרים רשימה בליכוד - סיקור מקיף ב-ynet:

 • הפתעה: יעוכבו התוצאות למגזר הלא-יהודי
 • חשיפת ynet: רשימות המומלצים של פייגלין

   

  מנכ"ל הליכוד גדי אריאלי אמר קודם לכן, כי במפלגה צופים שקצב ההצבעה יעלה בשעות אחר הצהריים. "נכון לעכשיו הקצב הוא משהו כמו שלושה אחוז לשעה בכל הארץ", אמר אריאלי. "הבעיה שהייתה לנו באיזור ירושלים עקב פגיעה בסיב אופטי של בזק עיכבה את פתיחת אתרי ההצבעה באיזור - בית שמש ומבשרת ומעלה אדומים. לבד מזאת לא היו עוד תקלות".


  פעילים בירושלים (צילום: גיל יוחנן)

   

  מתברר שגם איתני הטבע היקשו מעט על ההליך. "במקומות מסוימים גשם שוטף קצת הפריע לממתינים בחוץ", סיפר אריאלי והעריך כי עד סגירת הקלפיות בשעה 22:00 כ-50 אחוזים מחברי התנועה יממשו את זכותם. "אני חושב שזה יהיה אחוז הצבעה משביע רצון". בינתיים עומד אחוז ההצבעה בחיפה על 19, בשפלה על 18 ובאזור ירושלים על 12 בלבד.

     

  במספר נקודות הצבעה ברחבי הארץ מדווחים על תורים ארוכים שמשתרכים בקלפיות, הסיבה לכך נעוצה כל הנראה בהצבעה הממוחשבת אשר לא מעט אנשים, בעיקר מבוגרים, מתקשים בה.   המנכ"ל הסביר כי "יש למבוגרים גורם הרתעה מההצבעה הממחושבת. זה פחות ידודותי, אבל לצעירים יותר זה הולך יותר מהר". אחרי כישלון ההצבעה הממוחשבת במפלגת העבודה אמר אריאלי: "לא ישנתי הלילה, ובזמן שלא ישנתי התפללתי". 

   

  באחת הקלפיות המרכזיות בגני התערוכה בתל אביב משתרך תור ארוך ויש מי שעמד שם במשך שעה טרם שנכנס להצביע. אחד המצביעים אמר ל-ynet: "עם כל הכבוד להצבעה הממוחשבת - התור הזה בלתי נסבל. אנחנו באמצע יום עבודה ולעמוד פה עכשיו שעה-שעה וחצי בתור זה דבר שהוא כמעט בלתי אפשרי". • פורסם לראשונה 08/12/2008 14:37

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתניהו מצביע בירושלים
  צילום: גיל יוחנן
  ליד הקלפי בבנייני האומה
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים