שתף קטע נבחר

היריבים תוקפים: כמו שרון, ביבי ייאלץ לפרוש

עם פרסום רשימת הליכוד החדשה, מיהרו יריביה הפוליטיים לתקוף אותה. "הליכוד שבוי בידי הימין הקיצוני", אמרו בקדימה. "זוהי רשימת בלהות", אמרה ח"כ זהבה גלאון ממרצ

מתקפה פוליטית על הנבחרת שבחר הליכוד: מתפקדי הליכוד עשו את שלהם ובחרו ברשימה ימנית. יריביה הפוליטיים של המפלגה לא החמיצו הבוקר (יום ג') את ההזדמנות לנעוץ שיניים בנבחרת של נתניהו. 

 

פריימריז בליכוד - הסיקור המלא ב-ynet:

 

השר זאב בוים מנבא שיו"ר הליכוד הנוכחי ייאלץ ללכת בדרכו של קודמו, ולנטוש את מפלגת הבית: "הליכוד חשף את פרצופו האמיתי, המורדים והימין הקיצוני הם השולטים. כפי שאריאל שרון הבין שאין לליכוד עתיד, גם ביבי יגיע בסוף למסקנה שהוא יצטרך להקים מפלגה חדשה".


1-10: בנימין נתניהו, גדעון סער, גלעד ארדן, רובי ריבלין, בני בגין, משה כחלון, סילבן שלום, משה יעלון, יובל שטייניץ ולאה נס

 

בקדימה, היריבה המרכזית של הליכוד בבחירות הקרובות, מיהרו לומר כי "מעתה לא ניתן יותר לטשטש. שוב הוכח שהליכוד שבוי בידי הימין הקיצוני, שמנסה להגיע לשלטון ולממש את מדיניותו יחד עם בנימין נתניהו. ביבי הוכיח שוב כישלון ניהולי וחוסר יכולת לעמוד בלחצים. ישראל אינה זקוקה למנהיג מזיע".

  

סגן שרת החוץ, ח"כ מגלי והבה: "הליכוד הפך היום לחזית הסירוב - סירוב להידברות, סירוב לאחריות חברתית וסירוב לשוויון. הליכוד מציג רשימה קיצונית ששואפת להוביל את מדינת ישראל למבוי סתום מדיני וחברתי. רשימה שלא רק כוללת את פייגלין, אלא אף מאמצת את דעותיו".


 

11-20: ישראל כץ, יולי אדלשטיין, לימור לבנת, חיים כץ, יוסי פלד, מיכאל איתן, דן מרידור, ציפי חוטובלי, גילה גמליאל ומשה פייגלין

 

מזכ"ל מפלגת העבודה, ח"כ איתן כבל: "רשימת ביבי-פייגלין מסמלת חוסר תקווה משווע, ולא משאירה פתח לתהליך שלום אמיתי. הקיצוניות הימנית של הרשימה הנבחרת בליכוד מראה לתומכי העבודה כי אין דרך אחרת מלבד ערכי המפלגה".

 

"זו חזית הסירוב לשלום"

יושב ראש מרצ, חיים אורון, אמר עם היוודע התוצאות: "נשף המסיבות הסתיים, נחשפו פניה האמיתיות של מפלגת הליכוד. החבירה בין אנשי פייגליין ומורדי הליכוד הולידה רשימת ימין קיצוני. הציבור יצטרך כעת לבחור בין רשימת הליכוד לבין

האלטרנטיבה שתחתור להסדר שלום, שתוכל לנהל דו-שיח עם ארצות הברית והעולם כולו, ותתמודד עם בעיית הכלכלה שנתניהו הוא הגורם ליצירתה".

 

חברת הכנסת זהבה גלאון הצטרפה לקריאתו של אורון וכינתה את רשימת הליכוד "רשימת בלהות". לדבריה מדובר ב"רשימה ימנית, פייגליניסטית, שנשלטת על ידי מורדי הליכוד ותטרפד כל ניסיון להסדר מדיני". ח"כ אבשלום (אבו) וילן  טען כי "הליכוד איחד את חזית הסירוב החדשה לשלום. השילוב של פייגלין, יעלון וחבורת המורדים הוא מתכון בטוח לקיבעון מדיני וחידוש האלימות במזרח התיכון, במקרה שהליכוד ינצח בבחירות".

 

בהכנת הידיעה השתתפו אטילה שומפלבי, אלי סניור ואמנון מרנדה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
בוים. "הפרצוף האמיתי נחשף"
צילום: ירון ברנר
גלאון. הרשימה תטרפד הסדרים אפשריים
צילום: דודי ועקנין
והבה. "הוקמה חזית הסירוב"
צילום: ראובן קפוצ'ינסקי
וילן. "מתכון לקיבעון מדיני"
צילום: דודי ועקנין
מומלצים