שתף קטע נבחר

פרס פוליצר גם לפרסומים באינטרנט

וועדת הפרס היוקרתי לעיתונות בארה"ב מכירה כעת בחשיבותה של העיתונות המקוונת, ותאפשר גם לכלי תקשורת המתפרסמים רק באינטרנט להגיש מועמדות

פרס פוליצר לעיתונות הורחב, וכעת יכלול גם כלי תקשורת המתפרסמים באינטרנט בלבד. כך על פי הודעה באתר הרשמי של פוליצר. עד כה הפרס בכל הקטגוריות ניתן לכלי תקשורת מודפסים בלבד במשך עשרות שנים, ובשנים האחרונות גם לכלי תקשורת עם מהדורות מודפסות ומקוונות.

 

הפרס, שנקרא על שם העיתונאי ג'וזף פוליצר והוענק לראשונה בשנת 1917, ניתן למצטיינים ב-14 קטגוריות בתחומי העיתונות, הספרות, הדרמה והקומיקס מידי שנה בארה"ב. ונחשב לפרס היוקרתי ביותר בתחום העיתונות. ועדת הפרס הודיעה כי תאפשר להגיש מועמדות של פרסומים ברשת בכל הקטגוריות.

 

הפרסים עדיין ינתנו לכלי תקשורת ועיתונאים בארצות הברית בלבד, ובהודעתה, קובעת הוועדה סייג לפיו אתרי אינטרנט של רשתות שידור ומגזינים לא יכללו בקטגוריה, אלא אתרים "המוקדשים בעיקר לחדשות מקוריות וכיסוי של סיפורים מתגלגלים".

 

"זהו צעד חשוב", ציין בהודעה סיג גיסלר, מנהל הפרסים, "המשקף את המחויבות המתמשכת שלנו לעיתונים אמריקנים וכמו כן את הנכונות שלנו לאמץ את הצמיחה המרשימה של עיתונות מקוונת. הכללים החדשים מרחיבים את אוהל הפוליצר, ומכירים באופן מלא יותר בתפקיד של הרשת". גיסלר הוסיף כי הוועדה מקווה שהכללים הלו יעודדו משלוח של יותר פרסומים מקוונים למועמדות לפרס.

 

גיסלר אומר ל-ynet כי גם בלוגרים עשויים להיכלל בקטגוריה של כלי תקשורת המתפרסמים ברשת, ובאופן פוטנציאלי להיות מועמדים לפרס, בהינתן שהם עונים לקטגוריות המתפרסמות באתר הפרס.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים