שתף קטע נבחר

הפרקליטות תמתין להחלטה על חסינות לטלנסקי

מערכת המשפט האמריקנית טרם החליטה אם להעניק חסינות לטלנסקי במסגרת החקירה המתנהלת נגדו בחשד להלבנת הון והעלמת מס. אם לא תתקבל החלטה בתוך כמה שבועות, צפויה הפרקליטות להאשים את רה"מ בפרשת "מעטפות הכסף" גם ללא השלמת עדותו של טלנסקי

הפרקליטות תמתין כמה שבועות להחלטת הרשויות האמריקניות אם להעניק חסינות לעד המרכזי בפרשת "מעטפות הכסף", משה טלנסקי, במסגרת החקירה המתנהלת נגדו בחשד להלבנת הון והצהרות שווא לשלטונות המס. אם לא תתקבל החלטה בעניינו של טלנסקי בתקופת הזמן הזו, צפויה הפרקליטות להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, אהוד אולמרט, גם ללא השלמת עדותו המוקדמת של טלנסקי.

 

במידה שחקירתו של טלנסקי בארה"ב לא תושלם, מתכוונת הפרקליטות להסתמך בכתב האישום על עדותם של אורי מסר, המסמכים שנמצאו ברשותה של ראש לשכתו של אולמרט לשעבר, שולה זקן, ועדותו של טלנסקי במשטרה והפרטים שמסר בחקירתו המוקדמת בבית המשפט המחוזי בירושלים.

 

לפני כשבועיים החליט היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה בפרשת "ראשונטורס" בכפוף לשימוע. מדובר בפרשה הנחשבת לאחד מספיחיה של פרשת "מעטפות הכסף" והשתיים אמורות להיכלל בכתב אישום אחד.

 

בחודש אוקטובר יצא פרקליט מחוז ירושלים, אלי אברבאנל, יחד עם משלחת של המשטרה לארה"ב לצורך חיקור דין בשתי הפרשות. אברבאנל נפגש בין היתר עם נציגי הבולשת הפדרלית (FBI) כדי לברר את עמדתם בנוגע לבקשת הפרקליטות להעניק חסינות לטלנסקי. חודש לאחר מכן ביקרו בישראל נציגי ה-FBI לצורך המשך הדיונים בנושא.

 

כזכור, טלנסקי הודיע בסוף חודש אוגוסט החליט בעצת עורכי דינו שלא להגיע להמשך חקירתו הנגדית בבית המשפט המחוזי, וזאת מחשש שעדותו תפגע בו במסגרת החקירה המתנהלת נגדו בארה"ב. טלנסקי הודיע על המהלך באמצעות מכתב שהעבירו עורכי דינו האמריקנים לפרקליטו הישראלי, עו"ד ז'ק חן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טלנסקי. תהיה חסינות?
צילום: דודי ועקנין
אישום בדרך? אולמרט
צילום:פלאש 90
מומלצים