שתף קטע נבחר

חדש: ה-GPS יציל אותנו מהפקקים

הקץ לפקקים? דיווחי התנועה מתחילים לחלחל לתוך מכשירי ה-GPS, ולהזהיר אותנו מעומסי תנועה לא צפויים. הסנונית הראשונה היא Mio, אך בקרוב יגיע השירות גם לאיתוראן ו-iGO

חברת רונלייט חשפה היום שירות חדש, המאפשר לנהגים להשתחרר מפקקי התנועה. שירות Mio FreeWay יוצע בישראל לבעלי מכשירי Mio Moov, שמעודכנים בגרסת המפות החדשה של MIO MAP ומצויידים במתאם חיצוני נוסף. לקוחות שמשתמשים במכשירים של רונלייט עם תוכנת IGO לא יוכלו ליהנות מהשירות כרגע. באמצעות שימוש

בתת תדר FM RDS יקבל הנהג אוטומאטית דיווחי תנועה בזמן אמת למכשיר ה-GPS שלו בכל רחבי הארץ.

 

השידור שקוף למשתמש ולא יפריע לקליטת שידור רדיו או לפעילות של מכשירים אחרים ברכב. כאשר משתמשים בשירות ניתן לקבוע את סוג ההתרעות, וניתן להורות לתוכנת הניווט לחשב מסלול אוטומטי כל פעם שמתקבל עומס תנועה על הציר הראשי. בנסיעה שערכנו בתל אביב ניכר כי המערכת עובדת בצורה יפה, ודיווחה לנו בזמן אמת על תאונת דרכים ועל עומס בכביש מנחם בגין.

 

מודל החיוב הינו תשלום חד פעמי לרכישת מתאם שיסתכם בסכום שינוע בין 300 ל-400 שקלים. השירות יהיה זמין באופן מסחרי בעוד כחודש, כאשר המתאם יגיע ויוצע לרכישה בחנויות.

 

אין לכם Mio? אין מה לדאוג

במהלך השנה הקרובה אנו צפויים לראות עוד שתי מערכות דומות: הראשונה של חברת איתוראן, לתוכנת הדסטינטור, שצפויה לצאת בעוד כשלושה חודשים. השנייה היא של חברת Nav N Go המיועדת לתוכנת הניווט הפופולארית בישראל IGO.

 

אצל מתחרותיה של רונלייט עוד טרם נקבע המודל העסקי והאם יהיה מדובר בתשלום חד פעמי או תשלום חודשי נמוך. שירות דומה קיים כבר בשירותי הניווט של חברות הסלולר, שם ניתן כבר זמן רב, במכשירים נתמכים, להרשם אליו בתשלום חודשי קבוע.


  

ובעולם?

שירותי דיווחי התנועה החלו במרכז אירופה, ומשם חדרו במהירות לשאר מערב היבשת. בארה"ב קיימים שני גופי ענק המשדרים לכל היבשת, ובנוסף קמו שירותים דומים במדינות רבות בעולם. במזרח התיכון קיים כיום שירות בסעודיה ובמפרץ הפרסי, ואפילו באיראן כבר קיימת מערכת דיווחים מקומית.

 

השירות החדש הוא מצד אחד שדרוג רציני למערכת הניווט שמרבית הזמן יושבת בתא הכפפות של הנהג, ועכשיו הופכת להיות פריט חיוני לניווט יומיומי, שיכול לא רק לסייע בהתמצאות בדרכים לא ידועות, אלא גם מסוגל לחסוף זמן וכסף.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים