שתף קטע נבחר

הוסרה החסימה על ויקיפדיה באנגליה

תמונה של ילדה עירומה על עטיפת תקליט רוק הביאה לחסימת ערך בוויקיפדיה אצל שש ספקיות אינטרנט בבריטניה. בעקבות פניית ויקיפדיה, החסימה הוסרה

הוסרה באנגליה החסימה של הערך על התקליט Virgin Killer באנציקלופדיה החופשית ויקיפדיה. הערך נחסם בשבוע שעבר אצל שש ספקיות אינטרנט במדינה, לאחר שסומן כפורנגרפית ילדים בשל עטיפת התקליט של להקת ה-Scorpions המופיעה בו, ועליה תמונה מעובדת של ילדה עירומה.

 

הערך על התקליט, שיצא בשנת 1976, הוסף לרשימה שחורה של כפורנוגרפיית ילדים על ידי ארגון IWF, הנלחם בפורנוגרפית ילדים ברשת בחסות האיחוד האירופי. הגולשים שניסו להגיע לערך נתקלו בהודעות שגיאה, אך לוויקיפדיה נוצרה בעיה נוספת בעקבות החסימה:

 

בעקבות החסימה, שש ספקיות האינטרנט שנעזרות ברשימה של IWF מפנות את הגולשים לוויקיפדיה דרך שרתי פרוקסי. כל הגולשים חולקים מגוון מצומצם של כתובות IP ואין להם כתובות משלהם. כתוצאה מכך, אם גולש אחד נחסם מאפשרות עריכה, בגלל השחתה של ערך או הפרת תנאי השימוש של האתר, נחסמים יחד איתו גולשים נוספים מאותה ספקית אינטרנט.

 

ערעור: התמונה ישנה וזמינה באופן נרחב

קרן ויקימדיה, המפעילה את האנציקלופדיה החופשית מסרה בהודעה לעיתונות כי פנתה לארגון וביקשה הבהרות על החסימה והביעה דאגה מהדרך הטכנית בה היא פועלת. עוד הועברה ביקורת על ההחלטה על ידי גולשים, שכן התמונה זמינה במקורות רבים נוספים

 

ארגון IWF פירסם אתמול (ד') הודעה באתרו לפיה "התוכן נחשב, באופן פוטנציאלי, לתמונה בלתי חוקית של תמונה לא ראויה של קטין... והוסף לרשימה על פי כללי ה-IWF". לאחר פניית נציגי ויקיפדיה, נכתב בהודעה, הופעל הליך של ערעור.

 

"התמונה הנידונה עלולה להיות הפרה של חוק הגנת הילדים", צויין בהחלטה על הערעור, "אך וועדת ה-IWF לקחה בחשבון את הממצאים הללו, ואת ההקשרים של התמונה המסויימת הזאת, ולאור הזמן שהתמונה קיימת והזמינות הגבוהה שלה, התקבלה החלטה להסיר את העמוד מהרשימה שלנו... המטרה של הארגון היא לצמצם את הזמינות של תמונות בלתי ראויות של ילדים ברשת, אלא שבמקרה הזה המאמצים שלנו הביאו לתוצאה הפוכה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים