שתף קטע נבחר

העבודה דרשה, עמי אילון יתפטר מהממשלה

מי שפרש בזעם מהמפלגה וביקש להמשיך פעילותו כשר ללא תיק - צפוי לקבל את דרישת מזכ"ל העבודה, איתן כבל, שהזכיר לו: "התיימרת להוביל קו מוסרי וערכי"

עזב את העבודה ויעזוב גם את הממשלה. עמי אילון, שעזב את מפלגת העבודה מתכוון להתפטר מתפקידו כשר בממשלה. אילון צפוי להיענות בכך לדרישת מזכ"ל העבודה, חבר הכנסת איתן כבל.

 

מוקדם יותר היום שיגר כבל מכתב לאילון בו הוא ביקש ממנו להחזיר את התיק. "מונית לתפקיד כשר ללא תיק בממשלת ישראל מכוח ההסכם הקואליציוני בין קדימה לעבודה", כתב כבל, "לאחרונה הודעת על פרישתך ממפלגת העבודה. נוכח פרישתך הנני לבקשך להחזיר המינוי ולחדול מכהונתך כשר בממשלה".

 

כבל "עקץ" את אילון והוסיף: "דומה כי מי שהתיימר להוביל קו ערכי ומוסרי מן הראוי שינהג בדרך זו כלפי חברי מפלגתו לשעבר כמו גם כלפי כלל הציבור".

 

מקורביו של אילון אמרו בתגובה למכתב, כי "אם לאחר שביקש מאילון להצטרף לממשלה, ברק רוצה שיתפטר - הוא יתפטר. ברק מוזמן לתת את התיק לחברים שלו ובכך לוותר על השלמת נושא השרות האזרחי והנושאים הנוספים שאילון טיפל בהם בממשלה".

 

בכינוס תומכים בו הודיע על פרישתו אמר אילון, "מפלגה ללא אידאה, לא תקנון, ללא חוקים - שכל בוקר משתנים, זו מפלגה שאסור להמצא בה". 

 

הוא הוסיף, "בארבע השנים האחרונות, התחלתי להידמות לאנשים שנמצאים במפלגה, ופשוט לא אומרים כלום. ישנם ארבעה מועמדים במפלגת העבודה, שרואים עצמם יושבי ראש פוטנציאליים בעתיד. הם יסתובבו בעתיד הקרוב ויאמרו כמה ברק טוב, ובעוד כארבעה חודשים יפעלו להסביר כמה הוא צריך ללכת הביתה. אני לא מוכן לשחק את המשחק הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתכוון להתפטר. אילון
צילום: ירון ברנר
ביקש מאילון להתפטר. כבל
צילום: דודו אזולאי
מומלצים