שתף קטע נבחר

עתירה: לא לגרש את הפליטים הזרים מאילת

משרד הפנים החליט לפני כמה שבועות לאסור על פליטים מסודן ואריתראה להתגורר ולעבוד באילת. עמותות לזכויות אדם עתרו לבג"ץ והזהירו: 2,500 בני אדם יאבדו את ביתם

כמה עמותות לזכויות אדם בישראל עתרו היום (ד') לבג"ץ נגד משרד הפנים ומנהלת ההגירה בבקשה לבטל את ההחלטה שלא להתיר לפליטים מסודן ואריתריאה לשהות ולעבוד בעיר אילת. בנוסף, ביקשו העמותות מבית המשפט להוציא צו ביניים נגד המשך הטלת הקנסות על מעסיקי הפליטים.

 

לפני כמה שבועות החליט משרד הפנים לאסור על מבקשי מקלט מאריתריאה וסודן לשהות בתחום המוניציפלי של אילת. העמותות טענו כי מדובר במדיניות המבטלת בהבל פה את המדיניות שהיתה נהוגה עד כה, לפיה פליטים יכולים להתגורר ולעבוד שם.

 

לדבריהן, ההחלטה מאיימת להותיר בתוך זמן קצר כ-2,500 גברים, נשים וילדים ללא קורת גג, פרנסה, מסרת חינוכית וביטוח רפואי. יש לציין כי מדובר בפליטים השוהים באילת שנה ויותר וכולם השתקעו בעיר. 

   

"אנשים אלה, הנושאים בנפשם טראומות קשות, אינם מפסיקים לספוג את מהלומות הביורוקרטיה שמטיח בהם משרד הפנים מאז שהגיעו לישראל. גם לזר יש זכויות במדינת ישראל ובוודאי שיש זכויות למבקשי מקלט המוגנים על-ידי אמנת הפליטים", נטען בעתירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פליטים מדרפור (ארכיון)
צילום: זאב טרכטמן
מומלצים