שתף קטע נבחר

עלו ברשת: רשתות חברתיות לכולם

אמצו לכם יזם ממדינת עולם שלישי, רשתות חברתיות לכל תחביב ועיסוק, מגזין הטרנסג'נדרים הישראלי ואתרים שיעזרו לכם בדיאטה. חדש ברשת

פייבוריט: יזם להשקעה

אם אתם מחפשים רעיונות מקוריים להתמודד עם המשבר הכלכלי, שימו לב למודל המבריק הזה: האתר "קיוה" מאפשר לגולשים מהעולם

המערבי להכיר באופן אישי יזמים קטנים ממדינות העולם השלישי, שיש להם תקווה לשלוף את עצמם מהעוני בעזרת השקעה כספית לא גדולה במיוחד. היזמים האלה מציגים את עצמם, את תוכניותיהם העסקיות (להקים מתפרה, לפתוח מוסך, לספק שירות לתיקוני חשמל, לפתוח סלון יופי וכו'), ואת הסכום הנדרש להם כהשקעה על מנת להתניע את העסק שלהם, ולצאת לעצמאות באופן שיבטיח להם פרנסה.

 

סכומי ההשקעה אינם עולים על כמה מאות דולרים, והגולשים באתר מוזמנים להשקיע בעסקים האלה בכפולות של 25 ד'. ההיבט הכי מדליק הוא שעם הזמן, לאחר שהעסק שהקימו היזמים כבר התבסס וצבר תאוצה, הם משיבים בתשלומים באמצעות האתר את כספי ההשקעה, והמשקיעים הנדיבים יכולים להחליט אם הם פודים את הכסף או משקיעים אותו ביזם עני אחר.

 

לצד הפעילות המרכזית שלו, מאפשר הארגון "קיוה" לגולשים לרכוש תלושי מתנה בסכומים פעוטים, ולהעניק אותם לאזרחי המדינות העניות לרגל החגים או סתם, מתוך רצון לסייע לאדם לשנות את חייו מקצה לקצה. כה פשוט, כה גאוני, כה פרס נובל לשלום.

 

עלו ברשתות

רשתות ואתרים חברתיים לקהילות מוגדרות צצים חדשים לבקרים. הנה מקבץ מהחדשים ביותר:

 

ספורטאית – הרשת החברתית web2sport שמפעיל אתר ספורט5, כוללת אנציקלופדיית וויקי לערכי ספורט, בלוגים, פורומים, תכני וידאו שצילמו גולשים, ושילוב של תכנים מערוץ הספורט: תקצירי משחקים, קטעי תוכניות, בלוגים של כוכבי הערוץ ועוד. הרשת תספק לכל חבריה חדשות ועדכונים המותאמים להעדפותיהם.

 

טלנובלית – נובובוקס הוא שמה של הרשת החברתית שהשיקה חברת ההפקה דורי מדיה למען ציבור חובבי הטלנובלות, בספרדית, כמובן. הרשת תופעל בשילוב פלטפורמת הווידאו של קלטורה, המאפשרת לגולשים צפייה בטלנובלה החדשה "אמנדה או", ושורה ארוכה של פעילויות יצירתיות, כמו עריכה מחדש של סצינות מהטלנובלה, יצירת קליפים, הפצת קליפים לחברים, הפעלת גלריות, ועוד.

 

עברית - הקליק שלי היא רשת חברתית ישראלית מבית ליונטוורק, המציעה לגולשים הצעירים טכנולוגיה דומה לזו של פייסבוק, עם ממשקים עבריים מלאים. אחד החידושים של הרשת – נקודות לרכישת מתנות, לצורך קידום תוכן אישי או מודעה שפרסמתם בלוח המודעות.

 

עסקית – הברקה אינטרנטית על תשתית של רשת חברתית: רו"ח משה חרלופסקי הקים את הקהילה הנסיונית הזו, שתכליתה לייצר "אשכולות" עסקיים, ולהפיק לחבריה רווחים פסיביים מעצם גיוס החברים בקהילה. העיקרון פשוט: כל חבר צריך להיות איש עסקים או נותן שירותים. הוא מגייס "תחתיו" בעלי מקצוע חדשים, שלכל אחד מהם ספקים ולקוחות משלו בעולם שמחוץ לקהילה. בכל הזדמנות שבה לקוח של אחד החברים נזקק לשירות מקצועי – פונה החבר לבקש בשבילו הצעות מחיר מקרב בעלי המקצוע הרלוונטיים שהם חברי הקהילה. אם נסגרת עסקה בין חבר כלשהו לבין לקוח חיצוני – משלם החבר עמלה לאתר ולחבר שתיווך בינו לבין הלקוח. השיטה הזו מבטיחה רווח לכל החברים – בין אם בגיוס לקוחות ובין אם בעמלות תמורת שירות פשוט ומהיר.

 

שותפית – "בשותף" היא רשת חברתית "אמיתית", כלומר כזו שהמטרה של חבריה היא לייצר באמצעותה מעגלים חברתיים שמתקיימים במציאות, לא רק ברשת. הקהילה הזו מונה כבר כ-12 אלף חברים, ותוכלו להצטרף אליה אך ורק אם חבר בקהילה הזמין אתכם. חברי הקהילה מחויבים למפגשים ולפעילויות רבות, מקיימים אירועים למען נוער במצוקה, משתמשים בכוחה של הרשת לסייע לבעלי העסקים הקטנים שבין חבריה, ומפעילים את "בשותף-טאון", אותו מגדיר אריאל וינטר, ממייסדי הקהילה: "מרחב חברתי-תרבותי מזן חדש, העיירה הווירטואלית-פיסית הראשונה בעולם".

 

נשאית - "ג'וני ירושלים" הוא כינויו של חולה איידס ישראלי, המפעיל בשבע השנים האחרונות אתר אישי ואיכותי מאוד, המספק בית וקבוצת תמיכה לקהילת נשאי האיידס בארץ (ובעולם, שכן הוא פעיל גם באנגלית, רוסית וספרדית). על זה בלבד הוא כבר ראוי להוקרה רבה, אולם ג'וני לא מסתפק בכך, ומדי כמה חודשים משיק שירות חדש. המהלך האחרון היה ניסיון להקים רשת חברתית לנשאים מהארץ ומהעולם, במגמה להרחיב את ההזדמנויות שלהם להכיר נשאים כמותם למטרות רומנטיות או חבריות. הניסיון הזה לא צלח, אולם תחתיו מפעיל האתר את "אהבה חיובית", שירות היכרויות מיוחד לנשים ולגברים נשאי איידס.

 

עבודה

ברוח הזמן, מקבץ אתרים למחפשי עבודה ולמי שמבקש להרחיב את ההזדמנויות העסקיות שלו:

 

לחפש ביחד - "מדריך הגולשים למציאת עבודה" הוא עמוד קישורים יעיל שמפעילה חברת תקשורת למען מחפשי עבודה ברשת. המדריך מאפשר חיפוש בשבעה לוחות דרושים שונים, מציע הפצה של קורות חיים לחברות כוח אדם, ומאפשר לגולשים לעדכן על שירותים חדשים למען מחפשי עבודה.

 

ג'וב לסטודנט – אתר דרושים ייחודי, שמפעיליו מבטיחים לתגמל כספית כל ממליץ על אדם שיתקבל לאחת העבודות שמוצעות במאגר המשרות באתר. מפעילי האתר מזמינים אתכם לשגר את מסמכי קורות החיים שלכם או של חבריכם, ומבטיחים לתגמל אתכם גם במקרה שהחברים של החברים שלכם המליצו על עובד שהתקבל לעבודה. שווה לעבוד רק בזה, לא?

 

לחם

מקבץ אתרים לצמצום הצריכה הקלורית:

 

נטוגרין – אתר חדש ואיכותי מאוד, המספק תכנים על בריאות, תזונה נכונה ואורח חיים ספורטיבי, וכלים שונים שיכולים לסייע למי שמחליט לעשות שינוי מהותי בשגרת יומו. האתר מפעיל צוות מומחים מרשים מתחום הרפואה, התזונה והכושר, ומאפשר לגולשים לאבחן את עצמם, לבנות תוכניות תזונה וכושר מפורטות, לנהל יומן פעילות, לחשב מידות ונתונים, ולשכור הדרכה וסיוע מבעלי מקצוע.

 

אי-דיאט – שירות בתשלום להתאמה אישית של תוכנית לדיאטה ופעילות גופנית, המבוססת על פורמט אמריקני מצליח לדיאטות המתבצעות בעזרת האינטרנט. השירות מיועד בעיקר להורים ואנשים עסוקים במיוחד, שמתקשים לסגל לעצמם הרגלי תזונה ופעילות קבועים לצד משימות היומיום. במקביל, מספק האתר גם כתבות וטיפים של מומחים על תזונה נכונה, אוכל בריא וההברקה: עצות לדיאטה בתקופת מיתון.

 

פתית – חברת פתית המשווקת מוצרי מזון דיאטתיים השיקה אתר המעודד מפתיע באיכותו ובגישתו המתונה יחסית בהקשר המסחרי. האתר מספק מאמרים, כתבות ומדריכים לשיפור הבריאות ואיכות החיים, אולם תכליתו העיקרית היא להציע לכל גולש תוכנית מפורטת לדיאטה וכושר – חינם. התוכנית מציעה "אימון תזונתי" לשינוי הרגלי האכילה, הגדרת יעדים לטווחים שונים, מעקב מקוון אחר ההתקדמות – ותמיכה ממומחים וחברי הקהילה באתר.

 

חברה

אתרים בניחוח סביבתי וחברתי:

 

מחאה – קבוצת סטודנטים לעיצוב משנקר מפעילים בלוג עצמאי המוקדש כולו לחייל גלעד שליט, המוחזק שבוי בידי החמאס. הבלוג מציג עבודות חזקות במיוחד, שנועדו להמחיש עד כמה רבים המעשים שכולנו הספקנו לעשות בשלוש השנים שבהן נמק גלעד בשבי. הקטעים שיזכו לתגובות רבות בבלוג ייכללו בעבודת הסיום של תלמידי המסלול, שתהיה עיתון-בלוג.

 

נגישות – קבוצת העסקים של אליעזר פישמן מובילה בימים אלה מהלך רחב להנגשת מרכזי הקניות לנכים. לצורך זה הוקם אתר ייחודי, במתכונת של פוסט קצר בבלוג, המאפשר לגולשים לשתף במידע על מרכזי קניות בלתי נגישים, וקורא למאבק למען הסדרת אמצעי נגישות בכל מרחב ציבורי.

 

מדידות – מדריך מיוחד באתר של חברה למדידת קרינה, המספק מידע על מקורות הקרינה שאנו נחשפים אליהם מדי יום, ולרמת ההשפעה שלהן על חיינו. המדריך מאפשר לכל גולש למפות את סוגי הקרינות בסביבתו, ולחשב את רמת הקרינה האפקטיבית במקום מגוריו.

 

צמחונות – "התפריט שלנו הוא קידוש השם" טוענים מרואיינים בסרט הדוקומנטרי הזה, הקורא, אולי לראשונה, לצמחונות מתוך גישה דתית-יהודית. הסרטון מופיע באתר קהילתי של יהודים צמחונים. (חובב).

 

השימושיה

כמה כתובות ואתרים יעילים שכדאי להכיר:

 

אינטרוויזיה – "מיי טי וי" מאפשר צפייה בשידורי תחנות טלוויזיה מהארץ ומהעולם בנגן וידאו עצמאי.

 

מיפוי אינטואיטיבי - מנגנון החיפוש הגיאוגרפי של גוגל מאפשר התמצאות במרחב הפיזי גם ללא הגדרות מדויקות של נקודות ציון, אלא תוך שימוש במילות מפתח בלבד. אם, למשל, תציינו בשורת החיפוש "בית בן גוריון" או "בית אהרונסון", המערכת תצביע על כתובתם המדויקת על גבי המפה, ותציג גם את תמונות הבתים. כנ"ל אם תבקשו את "בנק ישראל", "תיאטרון הבימה", או "חצי חינם" בחולון. כמה שימושי וטוב. (אלי טובולסקי).

 

בי"ס לסקס – יצרנית הקונדומים דורקס מגישה הברקה שיווקית, אבל שימושית ואפילו מועילה: בית ספר להיכרות ראשונה עם עולם הסקס לבני 17 ומעלה. האתר מציג "שיעורים" על טכניקות ושיטות, אנטומיית האשה, מוצרים לשיפור המין, ואפילו מבחן מסכם. הבוגרים זוכים בסופו של התהליך ב"תעודת מאהב מוסמך".

  

מרחב אווירי – מגזין עצמאי על ההיסטוריה של התעופה הצבאית והאזרחית בישראל. האתר מביא תמונות של דגמי מטוסים, מאמרים על קרבות, הפלות, תאונות תעופה, אתרים, כלי טיס, ועוד.

 

מסיבת טראנס – "גו-טראנס" הוא מגזין חדש לקהילת הטראנסג'נדרים בישראל, המספק חדשות, מאמרי ייעוץ, מדריכים וכלים קהילתיים לתמיכה והיכרות.

 

אינפודנט - פורטל חדש על בריאות השיניים, המציג שירות לאבחון עצמי של בעיות ומכאובים, סרטוני הדמיה, מידע על מחירי טיפולים, אינדקס של רופאים ואורתודנטים, חדשות וכתבות, וגם טפסים שימושיים. (איתי גל).

 

חסוך את זה – שירות להשוואה ולניתוח חשבון התקשורת האישי שלכם. התוכנה באתר מאפשרת לגולש להגדיר את צרכיו, מתאימה לו את התוכנית הסלולרית המשתלמת לו ביותר, וחוסכת לו כסף.

 

ייתכן וחלק מהאתרים לא יהיו זמינים עקב עומס גולשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קיוה. להשקיע בעולם השלישי
מומלצים