שתף קטע נבחר

לבני למפגינים למען שליט: אינני חוזרת בי

כמה עשרות פעילים מהמטה לשחרור גלעד שליט הפגינו מול ביתה של יו"ר קדימה, השרה ציפי לבני, בתל-אביב. היא זימנה את נציגי המטה, ואמרה להם שאינה חוזרת מדבריה, ש"לא תמיד אפשרי להחזיר את כולם הביתה". גיא אליאסף, שהיה בפגישה: "הסחבת נמשכת, חוסר העשייה נמשך"

יו"ר קדימה, השרה ציפי לבני, נפגשה הבוקר (יום ו') עם נציגי המטה לשחרור גלעד שליט, שהפגינו ליד ביתה בתל-אביב. כמה עשרות מפגינים התייצבו מול ביתה, בעקבות הדברים שאמרה אתמול, כי "לא תמיד אפשרי להחזיר את כולם הביתה". לבני אמרה לנציגי המטה כי היא לא חוזרת בה מהדברים, והם יצאו מאוכזבים.

 

לבני הוסיפה, "יש היום תחושה שהשחרור של שליט תלוי בשאלה אם הממשלה רוצה או לא רוצה להחזיר אותו. כשמתגייס שואל את עצמו האם הממשלה תרצה לשחרר אותו או לא – זה נורא בעיני".

 

היא הדגישה, כי "שחרור שליט הוא לא עניין של רוצים או לא רוצים. חשוב לי להדגיש בפני כל חייל ולכל מתגייס שאנחנו עדיין במאבק על קיומה של מדינת ישראל, שהממשלה אחראית לכל חייל מחיילי צה"ל ושכל אחד מאיתנו רוצה ופועל כדי שכל חייל יחזור הביתה, אך השאלה היא לא אם רוצים או לא, אלא אם אפשר או אי אפשר". לבני סיכמה עם המפגינים כי תיפגש איתם שוב.

 

דובר המטה לשחרור גלעד שליט, גיא אליאסף, אמר ל-ynet זמן קצר לאחר הפגישה עם לבני: "שרת החוץ לא חזרה בה מדבריה כשאמרה שאי אפשר להחזיר את כולם. אמרנו לה שאמירה כזו אינה מתקבלת על הדעת ולכן אנחנו בחוץ כדי שכל עם ישראל יידע שציפי לבני אמרה אמירה חסרת אחריות שיכולה לפגוע במוטיבציית החיילים ובערכים המובילים במדינת ישראל".


מפגינים בירושלים (צילום: גיל יוחנן)

 

לדברי אליאסף, "שרת החוץ לא חידשה לנו שום דבר. הסחבת נמשכת, חוסר העשייה נמשך וכרגע היא לא הסכימה לומר על שום מהלך אופרטיבי שאפשר לעשות על מנת להחזיר את גלעד הביתה בריא ושלם. מדובר בעשרות אנשים שמוכיחים שלציבור הישראלי אכפת יותר מהמנהיגים שלו".

 

המפגינים מול ביתה של לבני הגיעו חמושים במשרוקיות, תופים ושלטים. במקביל הפגינו כ-150 מאנשי המטה לשחרור גלעד שליט מול בית ראש הממשלה בירושלים בתביעה לשחרור של החייל החטוף. הם דרשו מאולמרט לפעול לשחרור שליט עוד טרם תום כהונתו. מדובר במשמרת מחאה המתקיימת מול ביתו של ראש הממשלה מידי שבועיים ביוזמת המטות השונים לשחרורו של שליט. 


המפגינים מול ביתה של לבני (צילום: ירון ברנר)

 אתמול, במלאת 900 ימים לחטיפתו של שליט, אמרה לבני במפגש עם תלמידי תיכון בתל-אביב: "המחשבה כאילו אני יכולה לשחרר את גלעד ולא עושה כלום היא מחשבה נוראית. כולנו רוצים שגלעד יחזור הביתה, אבל חלק מהנכונות להילחם היא הבנה שאין לנו ברירה אחרת - תמיד יש סיכון של מינימום נפגעים, לא תמיד זה אפשרי להחזיר את כולם הביתה".

 

על המצב הסבוך ברצועת עזה, אמרה שרת החוץ: "היעד בטווח הארוך הוא להפיל את שלטון חמאס. הוא לא פרטנר". 

 

בהכנת הידיעה השתתף אחיה ראב"ד
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההפגנה מול מעון ראש הממשלה
צילום: גיל יוחנן
התבטאות שנויה במחלוקת. ציפי לבני
צילום: רויטרס
צילום: AP
גלעד שליט
צילום: AP
מומלצים