שתף קטע נבחר

אולמרט נחקר שוב על המינויים במשרד התמ"ת

במסגרת מה שהפך כמעט לנוהל, הגיעו הבוקר שוטרי היחידה הארצית לחקירות הונאה למעון ראש הממשלה בירושלים. הם חקרו אותו בפרשת המינויים הפוליטיים במשרד התמ"ת

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שוב בחקירה. אנשי היחידה הארצית לחקירות הונאה הגיעו הבוקר (יום ו') למעון ראש הממשלה בירושלים וחקרו את אהוד אולמרט במשך כשעתיים וחצי. החקירה עסקה בפרשת המינויים הפוליטיים במשרד התמ"ת.

 

לפני כשבוע הודיע פרקליט משה לדור, על סגירת תיק החקירה נגד אולמרט, בפרשת בנק לאומי. הפרשה נחשפה על-ידי החשב הכללי באוצר לשעבר, ד"ר ירון זליכה. אולמרט נחשד שבמהלך הפרטת הבנק, בהיותו ממלא-מקום שר האוצר בממשלת שרון, היטה את המכרז לטובת מקורבו, איש העסקים האוסטרלי פרנק לואי. המשטרה המליצה לסגור את התיק ללא כתב אישום, וההכרעה הועברה לידי פרקליט המדינה.

 

לדברי לדור, "פרטי אופן התנהלותו של אולמרט בפרשה על-פי הראיות שנאספו, הביאו אותו למסקנה כי גם אם אולמרט פעל בפרשה זו כשהוא מצוי בניגוד עניינים, עוצמתו היתה נמוכה יחסית וגם אם סטה במידת מה מהשורה, הרי שהיא היתה מוגבלת". לפיכך קבע פרקליט המדינה כי לפי התשתית הראייתית הקיימת לא נמצא די לביסוס החשדות.

 

לאחרונה הודיע היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז על כוונתו להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה בפרשת "ראשונטורס". בעקבות זאת, אמרה יו"ר קדימה, השרה ציפי לבני כי אולמרט צריך לצאת לחופשה. "אין אופציה אחרת", אמרה לבני. סיעת קדימה החליטה לאמץ את קריאתה של לבני.

 

שרת החוץ הוסיפה כי "ב-1977 רבין לא היסס. גם רבין שעמד בראש ממשלת מעבר לפני הבחירות הודיע מיד על צאתו לחופשה. לראש הממשלה, כמו לכל אזרח במדינה עומדת חזקת החפות. את המאבק על חפותו צריך לנהל האזרח אהוד אולמרט מביתו ולא מכיסאו. מדינת ישראל לא יכולה לשאת יום שבו הוא מכהן בפועל כראש ממשלה. זה מבחן ערכי, זה מבחן מוסרי, זה המבחן המעשי. חשוב שסיעת קדימה תאמר את דברה ביום כזה".


פורסם לראשונה 12/12/2008 10:31

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים