שתף קטע נבחר

אולמרט לבר-און: אני מחליט, אני קובע

שר האוצר והשר לתשתיות לאומיות התעמתו בממשלה על הצעה שהגיש בן-אליעזר. ראש הממשלה ביקש מהשניים לגבש הצעה, אך בר-און התפרץ: "אתה לא מנהל את האוצר"

המתיחות ששררה בין ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לבין שר האוצר, רוני בר-און, התפרצה הבוקר (יום א') והפכה לעימות חריף לעיני שרי הממשלה. בר-און הטיח באולמרט: "אתה לא מנהל את משרד האוצר", ואולמרט השיב: "אני מחליט. אני קובע".

  

העימות פרץ במהלך דיון על יוזמתם המשותפת של השר לתשתיות לאומיות בנימין בן אליעזר ושר האוצר, שהציעו להכריז על הנגב והערבה כאזור בעל עדיפות לאומית לאנרגיות מתחדשות. הרעיון שמאחורי ההצעה הוא לעודד פיתוח אנרגיות חלופיות, כמו סולארית ומים, בדרום. משרד האוצר, בראשותו של בר-און, היה היחיד שהתנגד להצעה בשל עלותה.

  

שר האוצר והשר לתשתיות לאומיות התווכחו על מועד הצגת התוכנית, כשבר-און טען כי לא יהיה מסוגל להציגה היום. אך אז ראש הממשלה נטל את רשות הדיבור: "אני מסכם שהנושא יסוכם ביניכם - בין האוצר למשרד התשתיות, ויובא בשבוע הבא להצבעה בממשלה".

 

אלא שבר-און לא אהב את הצעת הפשרה. הוא התרתח ואל מול פני השרים ההמומים הטיח בראש הממשלה: "אני לא

מסכים. אתה לא מנהל את משרד האוצר". ראש הממשלה דווקא לא איבד את שלוות רוחו, וחתם את הדיון באמירה כי הכוח נמצא בידיו. 

 

מוקדם יותר הבוקר היה בר-און היחיד שהתנגד לכוונתו של אולמרט לפרוש את רשת הביטחון בכלכלית באופן מיידי. במהלך ההצבעה בממשלה הובך בר-און כש-20 שרים הצביעו בעד הצעת ראש הממשלה ורק שר אחד, חיים רמון, נמנע. זה היה קש נוסף על גב המתיחות בין אולמרט ובר-און שאינם מסכימים על לוח הזמנים לפריסת רשת הביטחון ועל יוזמות אחרות של ראש הממשלה ש"מונחתות" על האוצר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בר-און. זעם
צילום: אלכס קולומויסקי
אולמרט. לא איבד את העשתונות
צילום: פלאש 90
מומלצים