שתף קטע נבחר

ליברמן: מי שלא משרת - ישלם שכר לימוד משולש

בכנס בקצרין הציג יו"ר ישראל ביתנו הצעת חוק, שמפלגתו מתכוונת להגיש לכנסת: "חיילים קרביים יקבלו פטור מתשלום שכר הלימוד למשך שלוש שנים. אחרים או כאלה שמשרתים שירות לאומי ישלמו 50% שכר לימוד ואלו שלא עושים דבר ישלמו שכר לימוד מלא, לפחות פי 3 ממה שמשלמים היום"

בעד החיילים הקרביים - נגד הערבים: יושב ראש "ישראל ביתנו", אביגדור ליברמן, אמר הערב (יום א') כי מפלגתו תקדם הטבות לחיילים קרביים בעלי ציונים פחות טובים, כך שיקל עליהם להתקבל למקצועות המבוקשים במוסדות להשכלה גבוהה כגון רפואה ומשפטים, ויינתן להם פטור משכר לימוד. "מי שנותן יותר, צריך לקבל יותר", הוא הסביר.

 

בכנס השקת הקמפיין של המפלגה, שנערך בקצרין, אמר ליברמן כי שכר הלימוד במוסדות להשכלה גבוהה צריך להיות ביחס לשירות למען המדינה. "חיילים קרביים חייבים לקבל פטור מתשלום שכר הלימוד למשך שלוש שנים. חיילים אחרים, או כאלה שמשרתים שירות לאומי אלטרנטיבי, ישלמו 50% שכר לימוד ואלו שלא עושים דבר ישלמו שכר לימוד מלא, לפחות פי שלושה ממה שמשלמים היום".


ליברמן בכנס בקצרין (צילום: אביהו שפירא)

 

הוא גם פנה בנאומו לערביי ישראל. "שאף אחד לא יגיד לי שהוא נאלץ לשאת אזרחות ישראלית, אל תעשו לי טובה. מי שרוצה לוותר על אזרחות ישראלית - אהלן וסהלן. תעשו את זה וכמה שיותר מהר. אם אתם מתלבטים נעזור לכם. לצערי העובדות בשטח הפוכות. אלה שמסיתים נגדנו מרגישים בטוח ואלה שרוצים להשתלב מרגישים מאוימים, לכולם חייב להיות ברור שעדיף להיות חבר שלנו מאשר אויב". הוא הוסיף: "מי שרוצה את הזכויות שיישא גם בכל החובות. בלי שירות לאומי אין ביטוח לאומי".

 

ליברמן התייחס למפלגות המתמודדות בבחירות: "אצלנו הכל ברור, גם כשאנחנו מדברים בעברית קלה עם מבטא רוסי כבד, אנחנו מדברים ברור". הוא התייחס גם ספציפית לליכוד: "אולי מישהו יכול לומר לי מה המכנה המשותף בין דן מרידור ומשה פייגלין? לכל אחד מהם יש זכות לדעה או לעמדה ואני לא מסכים עם אף אחד מהם. אני מכיר גם פוליטיקאים שיש להם כמה דעות מוצקות בנושא אחד. דעה ליום שני ודעה ליום חמישי, דעה ליום סגריר ודעה ליום שמש, דעה לפני הבחירות ודעה אחרי הבחירות".

 

לדבריו, הוא מודאג מאמירות שנשמעות בליכוד. "אני מודאג במיוחד כשאני שומע דברים מעורפלים מכיוון הליכוד. כי אנחנו רואים בשותפות עם הליכוד שותפות טבעית, לכן הצהרות בנוסח 'אנו נמשיך בתהליך מדיני עם הפלסטינים' מעוררות בי הרבה שאלות. איזה תהליך מדיני בדיוק הם מתכוונים להמשיך? זה של אוסלו? זה של קמפ דייויד של ברק? לא מקובל עלינו".

 

הוא התייחס גם לנושא החינוך ואמר: "כאן צריך להחליט האם הולכים לכיוון הקידמה והמאה ה-21 והולכים לרפורמה מקיפה יחד עם המורים או שחוזרים לימי הביניים עם אלה שסבורים שמורים הם חמורים". 

 

ליברמן - שבחר לפתוח את מסע הבחירות בגולן - הזכיר כי בדיוק לפני 27 שנה עבר בכנסת החוק לסיפוח הגולן. "היום בדיוק לפני 27 שנים הביא מנחם בגין ז"ל את חוק רמת הגולן לאישור הכנסת, ומי שעבד בין היתר על החוק היה איתן לבני. אני מקווה שבגלל רציפות משפחתית גם ציפי לבני תתנגד להעברת הגולן".

 

לכנס עצמו הגיעו כ-1,100 איש, רובם עולים דוברי רוסית, אך גם כמה דרוזים מרמת הגולן. עאטף חסון מהגולן הסביר ל-ynet מדוע הגיע לכנס: "הבית שלי בגולן, ובאתי לכאן כי אני תומך בליברמן. אני רוצה בממשלה מישהו שלא יוותר על הגולן. הייתי בליכוד ועברתי לתמוך בו, רק המשפחה שלי מונ 30 אנשים וכולם יתמכו. רמת הגולן שייכים למדינה וחייבים להישאר כאן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן בכנס
צילום: אביהו שפירא
מומלצים