שתף קטע נבחר

במוקד הקמפיין של אפרים סנה: המאבק בפשיעה

לא עניינים מדיניים, וגם לא ביטחוניים במוקד קמפיין הבחירות של "ישראל חזקה". אפרים סנה אומר כי "מה שקרה בתקופה האחרונה זו הידרדרות מפחידה, שיקגו של שנות ה-30". הוא מקווה להיות השר לביטחון פנים

המאבק בפשיעה בראש סדר העדיפויות. מפלגת "ישראל חזקה", בראשות ח"כ לשעבר ד"ר אפרים סנה, פתחה הבוקר (ב') רשמית את קמפיין הבחירות - המתמקד במאבק בפשע והחזרת הביטחון האישי לאזרח. "לחסל את הפשע זה אפשרי", היא סיסמת הבחירות של המפלגה החדשה.

 

במסיבת עיתונאים, שנערכה בבית סוקולוב בתל אביב, הציג סנה את רשימתו לכנסת, כפי שנבחרה בבחירות באינטרנט שנערכו לפני כשבוע. הוא הציג את ד"ר גל איפרגן, סגן מנהל המחלקה הנוירולוגית בבית החולים סורוקה, הכלכלן עומר סלע, סיני ברזני וחברת הכנסת לשעבר אראלה גולן.


אפרים סנה במסיבת העיתונאים (צילום: ירון ברנר)

 

ייעודה המרכזי של המפלגה, הסביר סנה, הוא החזרת הביטחון האישי והלאומי, שהידרדר, לתפיסתו, לרמה מאיימת על יציבות החברה. "מה שקרה בתקופה האחרונה זו הידרדרות מפחידה, שיקגו של שנות ה-30. הגעתי למסקנה שממכלול הנושאים החברתיים, הנושא החריף ביותר הוא אובדן הביטחון האזרחי", אמר סנה.

 

חבר הכנסת לשעבר, שהצהיר כי ידרוש את תיק ביטחון הפנים אם יקבל את אמון הציבור בבחירות, מתח ביקורת על המערכת המשפטית הקיימת, שלטענתו נוהגת ברחמנות ואיטיות בכל הנוגע למלחמה בפשע. "יש חוסר ביחס ותמיכה, לצד חוסר באמצעים. בכוונתי ליזום שינויי חקיקה שיתנו למשטרה ורשויות החוק את הכלים להתמודד עם הפשע".

 

כחלק משינויי החקיקה, בכוונתו של סנה להחמיר את הענישה. "יש לקבוע עונש מינימום בעבירות חמורות - שחובה על השופט לפסוק אותן, כגון פגיעות בילדים, קשישים, נשים וחסרי ישע. כשעבירה חוזרת על עצמה בשלישית, תיגזר הענישה המרבית בחוק".

 

אחד הנושאים שהועלו כיעדים מרכזיים במפלגה, הוא תיקון חוק המעצרים הקיים מ-24 שעות ל-72 שעות. "כמו כן, יש לקבוע מעצר מנהלי לאנשים ששותקים בחקירה, להגדיל את החיסיון על מקורות משטרה ולהפוך את עבירות הרכוש לעילה למעצר. כל זאת, לצד ענישה כלכלית ואכיפה כלכלית במסגרת הלחימה במשפחות הפשע".

 

באשר למצעה המדיני והחברתי של "ישראל חזקה", הציב סנה ארבעה עקרונות: "ממשלה שאחראית לאזרח ולרווחתו, הכנת צה"ל לניצחון מכריע בסיבוב הבא אם יהיה, בעד השגת הסכם אפשרי עם הפלסטינים בהקדם, ואבטחת איכות הסביבה, הטבע והנוף".

 

על ההחלטה לעזוב את מפלגת העבודה ולרוץ ברשימה עצמאית בבחירות הקרובות, אמר: "עזבתי את מפלגת העבודה בגלל שאיבדה את רצונה להוביל את המדינה. לצערי, דברים שקרו מאז רק חיזקו את דעתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סנה. יחליף את דיכטר?
צילום: ירון ברנר
מומלצים