שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יחידת עוקץ: מחבוש למפקדים שהתעללו בטירונים
  חמישה מפקדי טירונים ביחידה היוקרתית נידונו ל-14 עד 21 ימי מחבוש בעקבות פרשת התעללות קשה. באחד המקרים, נאלץ טירון לעשות את צרכיו במכנסיים מול חבריו לאחריו שמפקדיו לא הרשו לו ללכת לשירותים במהלך מסדר

  התעללות קשה ביחידת הכלבנים עוקץ. חמישה מפקדים ביחידה היוקרתית נידונו אתמול (יום ג') למאסר לאחר שהתעללו בטירונים במשך כמה שבועות. המפקדים הודו במיוחס להם. מפקד המחלקה ומפקדי הכיתות המעורבים בפרשה נידונו ל-21 ימי מחבוש. סמל המחלקה ומפקד כיתה נוסף נשלחו ל-14 ימים מחבוש. עוד הוחלט כי החמישה לא יחזרו לתפקידי פיקוד.

   

  באחד המקרים הושפל טירון בידי מפקדיו. הטירון, שעמד עם חבריו במסדר,

  התלונן על כאבי בטן וביקש ללכת לשירותים. המפקדם סירבו לאפשר לו לעזוב, למרות בקשותיו החוזרות. לבסוף - הוא עשה את צרכיו במכנסיים לעיני החברים.

   

  במקרה אחר, כאשר נסעו החיילים בטיולית, אסר עליהם מפקד המחלקה לישון. אחד הטירונים נרדם ומפקדיו הורו לו כי עליו לעמוד עד שיתעורר. לאחר שעוד כמה חיילים נרדמו בנסיעה - הורה מפקד המחלקה, קצין בדרגת סגן משנה, לחיילים הערים לחצות את הטיולית תוך כדי שהם דורכים על החיילים הישנים במושבים שלאורכה.

   

  הפרשה נחשפה במקרה, כאשר מידע בנושא הגיע לאחד ממפקדי היחידה. הוא דיווח על כך, ואל בסיס הטירונים נשלחו כמה מהמפקדים שחשפו את ההתעללות הקשה.

   

  מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "במהלך ביקורת ושיחות חתך שנערכו על ידי מפקדים במחלקת ההכשרות של יחידת "עוקץ", נחשפו לאחרונה מספר ליקויים חמורים ביחסים בין מפקדים לחיילים ובראשם חריגה מהפקודות והנורמות הנדרשות במהלך הכשרת הלוחמים.

   

  "דובר צה"ל מדגיש כי הצבא רואה במסלול ההכשרה אבן יסוד בהמשך דרכם של חיילים במסלולים שונים בצבא, הן כלוחמים והן כמפקדים לעתיד. בצה"ל נקבעו אמות מידה ונורמות בהקשר זה וכל חריגה מהפקודות, הנהלים ורוח צה"ל לא תתקבל ותטופל בחומרה רבה, כמו במקרה זה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "יחידת עוקץ: מחבוש למפקדים שהתעללו בטירונים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים