שתף קטע נבחר

דאגה בקדימה מאחוז הצבעה נמוך; רה"מ הצביע

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הגיע לקלפי בירושלים, הכריז כי הוא "לא מתלבט" והצביע בפריימריז במפלגת השלטון. עד 20:30 הצביעו כ-36 אחוזים ממתפקדי המפלגה ושר הפנים, מאיר שטרית, הביע דאגה מאחוז ההצבעה הנמוך

שיעורי ההצבעה במפלגת השלטון נמוכים אמנם, אולם אל מתפקדי המפלגה שהצביעו בקלפיות הממוחשבות הצטרף הערב (יום ד') ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שהצביע בקלפי באיצטדיון טדי בירושלים. עד 21:30 הצביעו כ-39.3 אחוזים ממתפקדי המפלגה. שר הפנים, מאיר שטרית, הביע דאגה מאחוז ההצבעה הנמוך וקרא לחברי המפלגה להשתתף בהצבעה. בבוקר אמרה לבני כי כי היא רוצה שיעורי הצבעה כמו באח הגדול.

 

ראש הממשלה הגיע לקלפי כשהעייפות ניכרת על פניו וכשנשאל אם הוא מתלבט למי להצביע, ענה: "אני לא

מתלבט". אולמרט שהה כשתי דקות מאחורי הפרגוד וכשיצא התעניין ושאל את חברי הקלפי על אחוזי ההצבעה ועל מועד הגעת התוצאות.

 

הוא התייחס לירי הקסאמים ואמר, כי "ברור שהירי רק מחדד את מה שאמרנו כל הזמן. לא יכול להיות מצב שבו גם לכאורה מוסכם על רגיעה אך המציאות בשטח שונה לחלוטין. כמובן שזה מחייב התייחסות שלנו ­- ותהיה התייחסות".

 

מוקדם יותר הצביעו יו"ר המפלגה, ציפי לבני, והשר שאול מופז, שמקום 2 שוריין עבורו.

"נבחר רשימה ואיתה ננצח", אמרה לבני כשבאה להצביע בקלפי בצפון תל-אביב. מופז הביע ביטחון בסיכוייה של המפלגה להקים את הממשלה הבאה ואמר, כי "אני בטוח שהמתפקדים יבחרו ברשימה הטובה ביותר והמתאימה ביותר להוביל ולנצח בבחירות הכלליות".


אולמרט ביציאתו מהקלפי (צילום: דודי ועקנין)

 

בקדימה 75 מועמדים שינסו להתברג במקומות ריאליים ברשימה. זו הפעם הראשונה שהמפלגה מקיימת פריימריז לרשימה לכנסת ולכן קשה להעריך כיצד יפעלו מתפקדיה. גם סוקרים מקצועיים נמנעו מלערוך סקרים לאחר הכישלון לחזות את התוצאות במירוץ לראשות התנועה לפני כמה חודשים.

 

"אי אפשר לדעת מה יהיה, אי אפשר לדעת מה יהיו אחוזי ההצבעה ואי אפשר לדעת מי חושב מה", אמר ל-ynet אחד הסוקרים המוכרים בישראל. "אני הבנתי אחרי הפריימריז לראשות קדימה איפה אני צריך לעצור ומה היכולות שלי". בקדימה חוששים גם מאחוזי הצבעה נמוכים, ולכן קראה עוד אתמול לבני למתפקדים "לבוא להצביע".

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא מתלבט. אולמרט הערב
צילום: דודי ועקנין
מומלצים