שתף קטע נבחר

איטליה: "אל תקנו לבנות הגדלת חזה לרגל החג"

"אל תממנו לבנותיכם הצעירות ניתוחים להגדלת החזה כמתנת חג המולד" - כך קראה, שבוע לפני החג במדינת המגף הנוצרית, האגודה האיטלקית לכירורגיה פלסטית אל ההורים שמתלבטים בנושא.

 

העיתון האיטלקי "קוריירה דלה סרה" דיווח היום (ד') כי בהודעת הרופאים נאמר שבשנים האחרונות הלך וגבר מספרן של הבנות שטרם הגיעו לגיל 18-20, המבקשות מהוריהן למממן להן ניתוחים פלסטיים למטרות אסתטיות שונות כמתנה לרגל החג. התופעה רווחת במדינות אירופאיות שונות, ובגרמניה למשל, הגיע כבר מספר הניתוחים מסוג זה בשנה שעברה למאה אלף.

 

הרופאים אמרו שיש להבחין בין תיקון פגמים באברים שלא יכולים להשתנות מעצמם (כגון באף או באוזניים), לבין ניתוחים שכל מטרתם לבצע התאמות לפי צו האופנה האחרון - כגון שינוי צורת החזה ושאיבת שומן. ניתוחים אלו ניתנים להצדקה מסיבות רפואיות רק במקרים מיוחדים וחריגים, הדגישו הרופאים.

 

המנתחים הזהירו במיוחד כי לעולם אין לערוך ניתוחים להגדלת חזה של צעירות מתחת לגיל 20, ולו מהסיבה הפשוטה שהוא עשוי עדיין לשנות את צורתו באופן פתאומי מסיבות הורמונליות. נשיא האגודה, המנתח קרלו ד'אניילו, אמר כי "ניתוחים, גם למטרות אסתטיות, הן טראומטיות ואף פעם לא נטולות סיכונים, גם אם מזעריים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שדיים חדשים - לא מתנה טובה לחג
צילום: index open
מומלצים