שתף קטע נבחר

התגובות הפוליטיות: קדימה - הליכוד ב'

שעות אחדות לאחר שקדימה בחרה רשימה חדשה, יריביה הפוליטים מימין ומשמאל החלו בקמפיין נגד. הליכוד: "ההרכב של קדימה וציפי לבני בראשה נכשל במלחמת לבנון השנייה". יו"ר מרצ: "קדימה? אותו טפט דהוי וחסר תוכן"

יריבה הפוליטיים של קדימה מימין ומשאל לא המתינו יותר מדי וכבר הבוקר (יום ה') פתחו במתקפה על מפלגת השלטון בעקבות תוצאות הפריימריז. המנצחים הגדולים של הבחירות בקדימה הם: דליה איציק, שהגיעה למקום השלישי, צחי הנגבי במקום הרביעי ורוני בר-און שסיים במקום החמישי.

 


 

חברי כנסת נוספים שהתברגו במקומות גבוהים ברשימה הם השרים זאב בוים, מאיר שטרית, רוחמה אברהם-בלילא, אבי דיכטר וח"כ מרינה סולודקין. לעומת זאת, נדחקו המשנה לראש הממשלה, חיים רמון, וחברי הכנסת יצחק בן-ישראל, מנחם בן-ששון ודוד טל אל המקום ה-17 ואל העשירייה הרביעית בהתאמה.

 

רשימת קדימה בבחירות לכנסת ה-18:

1. ציפי לבני 

2. שאול מופז 

3. דליה איציק 

4. צחי הנגבי 

5. רוני בר-און 

6. זאב בוים 

7. מאיר שטרית 

8. רוחמה אברהם-בלילא 

9. אבי דיכטר 

10. מרינה סולודקין


 

11. יואל חסון 

12. גדעון עזרא 

13. יעקב אדרי 

14. אלי אפללו 

15. זאב ביילסקי 

16. רונית תירוש 

17. חיים רמון 

18. נחמן שי 

19. שלמה מולה 

20. רוברט טיבייב


 

21. מגלי והבה

22. רחל אדטו

23. יוחנן פלסנר

24. שי חרמש

25. ישראל חסון

26. אריה ביבי

27. עתניאל שנלר

28. אורית זוארץ

29. יוליה שמלוב-ברקוביץ

30. נינו אבסדזה

 

ח"כ אופיר פינס (עבודה) אמר כי "80% מנבחרי קדימה הם אנשי ליכוד לשעבר, שלא יהססו לחזור או לחבור לליכוד בעתיד. המרכז-שמאל הישראלי לא יכול לסמוך על קדימה שתייצג אותו. הרשימה שלה בינונית ואפילו מעט הפרופסורים שנותרו בה נדחקו למקומות לא ריאליים". גורמים בעבודה הוסיפו כי "המערכת הממוחשבת בקדימה אולי עבדה, אבל המערכת הערכית קרסה. המעטים שבאו להצביע בחרו בדמויות שהאדם מן היישוב לא רק שלא יכניס לכנסת, אלא שלא יכניס אותם לביתו".

 

גם הליכוד הגיב לתוצאות בקדימה ומסר כי מפלגת השלטון בחרה נבחרת שלא יכולה לנהל מדינה. "ההרכב של קדימה וציפי לבני בראשה נכשל במלחמת לבנון השנייה, בטיפול בגשם הקסאמים בדרום ובייצוב הכלכלה".

 

יו"ר מרצ, ח"כ חיים אורון, אמר כי רשימת קדימה היא "אותו טפט דהוי, חסר תוכן, אמירה או מהות. מפלגת מצב רוח שהפכה לצל חיוור של עצמה ובראשה הנהגה שלא יודעת לאן היא הולכת".

 

בהכנת הידיעה השתתפו אטילה שומפלבי, אמנון מרנדה ואלי סניור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איציק. המנצחת הגדולה
צילום: ירון ברנר
לבני בקלפי
צילום: דנה קופל
מומלצים