שתף קטע נבחר

רביעיית אמרסון לישראל

רביעיית כלי המיתר האמריקאית, שבאמתחתה שמונה פרסי גראמי, תגיע לישראל לפתיחת סדרת "מוזיקאים גדולים במשכן" שתושק בינואר בבית האופרה בתל אביב

רביעיית כלי המיתר זוכת הגראמי, רביעיית אמרסון, תגיע לישראל ותפתח את סדרת "מוזיקאים גדולים במשכן" בקונצרט שיתקיים ב-10 בינואר, בשעות הבוקר, בבית האופרה שבמשכן לאמנויות הבמה בתל-אביב. במסגרת הסדרה יתקיימו בחודשים הקרובים קונצרטים קלאסיים נוספים, ביניהם קונצרט עם הנגנים הקאמריים של פנחס צוקרמן ורסיטל לפסנתר עם זוכי תחרות ארתור רובינשטיין של השנה.

 

הרביעייה הותיקה מניו-יורק הוקמה בשנת 76' על ידי הכנרים יוג'ין דרוקר ופיליפ זצר, שלצדם ויולן וצ'לן שהתחלפו עם השנים. עד היום היא זכתה בלא פחות משמונה פרסי גראמי, שישה מהם עבור ההופעה הקאמרית הטובה ביותר ושניים עבור אלבום המוזיקה הקלאסית הטוב ביותר.

 

עד היום הקליט ההרכב, שנקרא על שם המשורר ראלף וואלדו אמרסון, יותר מארבעים יצירות. בקונצרט בישראל, תנגן הרביעייה מיצירותיהם של שוסטקוביץ' ושוברט, ביניהן פרק שני בלתי גמור לאחר פרק לרביעיית קשת של שוברט, רביעייה מס' 14 ברה מינור ("המוות והעלמה") של שוברט ורביעיית כלי קשת מס' 15 במי במול מינור של שוסטקוביץ'.

 

לדברי דרוקר, היתה סיבה לבחירת היצירות בהופעה זו: "הרביעיות של שוסטקוביץ' מאוד תיאטרליות באופיין. הן משאירות רושם חזק ביותר בדרמטיות שלהן. לגבי שוברט, ביצוע טוב של 'המוות והעלמה' יכול להיות מדהים. הרביעייה מבוססת על שיר שבו קיים עימות בין עלמה צעירה לדמות מוות אלגורית שמנסה לקחת אותה ויש משהו מפתה בדמות הזו. אנו מנגנים את הרביעייה הזו מתחילת הקריירה שלנו, אנו חיים למען הביצועים הטובים שלנו ליצירה הזאת כי הוא כישוף שנמשך 40 דקות ובעזרתו אנחנו מצליחים לרגש את הקהל". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרביעייה. 40 יצירות, 8 גראמי
לאתר ההטבות
מומלצים