שתף קטע נבחר

ברוורמן: ממשל בוש - הגרוע בעשורים האחרונים

התבטאות יוצאת דופן בחריפותה של פוליטיקאי ישראלי נגד הממשל האמריקני. יו"ר ועדת הכספים, ח"כ ברוורמן: "ברק אובמה, תודה לאל, נבחר עכשיו והחליף לארה"ב דיסקט"

הפריימריז עברו, הבחירות בפתח. זה הזמן לשחרר את חרצובות הלשון. "ממשלו של הנשיא האמריקני ג'ורג' בוש היה הממשל הגרוע ביותר בתולדות ארה"ב, בעשורים האחרונים", כך הצהיר בצהריים (יום ג') יו"ר ועדת הכספים, ח"כ אבישי ברוורמן (העבודה), בנאום שנשא בוועידה השנתית של התאחדות המלונאים בתל-אביב.

 

הדברים שברוורמן ככל הנראה פלט בנאום שהקדיש לנושאים כלכליים נחשבים חריגים מאוד בחריפותם. פוליטיקאים ישראלים בדרך כלל נזהרים מאוד מלהביע דעה ביקורתית כל כך על הממשל האמריקני. "לארה"ב היו שתי טעויות מרכזיות", אמר ברוורמן, "חוסר הפיקוח הפיננסי והמלחמה בעירק. שתי הטעויות הללו של ממשל בוש גרמו לאובדן האמון בארה"ב ברחבי העולם".

 

לדבריו, "ארה"ב איבדה הרבה קרדיביליות בגלל המידע כביכול על נשק להשמדה המונית שהיה בידי עירק, שהתברר כלא נכון. המלחמות בעירק ובאפגניסטן גרמו לבזבוז הון עתק. זאת היתה הממשלה הגרועה ביותר. ברק אובמה, תודה לאל, נבחר עכשיו והחליף לארה"ב דיסקט ויש לקוות כי אמריקה תחזור עכשיו למוטב".  

 

הוא הקדיש את רוב נאומו לביקורת חריפה על המדיניות הכלכלית של ארה"ב ושל ישראל ואמר כי כל מערכת הבקרה הפיננסית של ארה"ב לא עבדה וכי הונאת הפונזי (פירמידה) לא היתה רק של מאדוף - אלא של השוק הפיננסי האמריקני כולו. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ אבישי ברוורמן
צילום: גיא אסיאג
מומלצים