שתף קטע נבחר

נתניהו מחפש תקציב נוסף: במגעים עם איתם

לליכוד חסר תקציב להוצאות לקראת מערכת הבחירות הקרובה וכדי לפתור את הבעיה מתכנן היו"ר נתניהו לצרף לשורותיו סיעה נוספת. היום הוא שוחח בנושא עם אפי איתם. גורמים בליכוד: ללא תוספת - אנו עלולים להפסיד בבחירות

למפלגה גדולה חסר כסף לקמפיין הבחירות. מה עושים? מצרפים לשורותיה מפלגה קטנה יותר. יו"ר הליכוד בנימין נתניהו מנסה להוביל מהלך לצירוף סיעה מיוצגת בכנסת היוצאת בכדי להגדיל את תקרת ההוצאה המותרת של התנועה בבחירות. המגעים של נתניהו מתמקדים בעיקר בניסיון לצרף את סיעתו של חבר הכנסת אפי איתם אח"י. המצוקה התקציבית בליכוד מביאה לחשש מפני הפסד בבחירות, אם לא יושקעו המשאבים הנדרשים.

 

 

למרות שנתניהו נפגש עם איתם היום (ג') נראה כי מי שכיהן בעבר כיו"ר המפד"ל, לא יתמודד בעצמו ברשימת הליכוד לכנסת. נתניהו גם נועד עם יו"ר מרכז הליכוד ח"כ משה כחלון וביקש ממנו להערך לכינוס המרכז ביום חמישי הקרוב, כדי לאשר איחוד עם סיעה נוספת.

 

גורמים בליכוד אומרים כי נתניהו מצוי בלחץ בשל תקרת ההוצאה הקטנה יחסית העומדת לרשות מפלגתו. התנועה יכולה לבזבז כ-28 מיליון שקלים לקראת הבחירות הקרובות. יחס ההוצאות נקבע על פי גודל הסיעה בכנסת היוצאת. 

 

גורם בליכוד סיפר על המצוקה הכספית בקמפיין: "לליכוד בבחירות האלה יש נחיתות תקציבית משמעותית שנובעת ממספר המנדטים הנוכחי, ולכן המיזוג עם סיעה נוספת הוא לא פחות מקריטי עבורנו". גורמים בליכוד הוסיפו: "אם לא יהיה לנו עוד כסף זה עלול להביא להפסד בבחירות".

 

התוספת עשויה להיות יותר מ-10 מיליון שקלים

צירופה של סיעה נוספת לרשימת הליכוד עשוי להגדיל את תקרת ההוצאה המותרת בלמעלה מ-10 מיליון שקלים. גורמים המקורבים לנושא אמרו כי איתם לא צפוי להשתלב בעצמו ברשימה, אלא להציב בה נציג מטעמו.

 

בליכוד מעלים את האפשרות שהנציג מטעם איתם ישוריין בעשרייה הרביעית של רשימת הליכוד, אולם לא ברור באיזה מקום בדיוק. אם נתניהו ינסה לשריין את האיש בתחילת העשירייה הרביעית, ולא בסופה, עלול הדבר לעורר מהומה בליכוד. מי שעלולים לכעוס הם מועמדים החשים כי הוצבו במקומות ריאליים ובעקבות השיריון - יידחקו לאחור.

 

רק לפני זמן קצר יחסית מנע נתניהו מאיתם להתמודד, למרות בקשתו, בפריימריז של הליכוד. גורמים במפלגה חוששים כי במידה ויאפשר נתניהו לאיתם להתמודד על מקום ברשימת הליכוד לכנסת הוא ייתפס כ"זגזגן".

 

כאשר ביקש איתם להתמודד בפריימריז של המפלגה אמרו גורמים בכירים בליכוד כי הוא "אינו יכול לכפות את עצמו עלינו". הגורמים הבהירו כי סיכוייו של איתם להשתלב בליכוד "שואפים לאפס" והוסיפו "לאיתם אין מקום ברשימתנו". במקביל למגעים עם איתם שוקלים בליכוד את האפשרות להתאחד עם מפלגת צומת.

 

בתוך כך, החליט היום נתניהו למנות לתפקידים במטה הבחירות בליכוד פוליטקאים. נתניהו התכוון למנות לתפקידים הללו רק אנשי מקצוע, אך שינה את דעתו בגלל הזעם בתנועה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מגייס מפלגות. נתניהו
צילום: AFP
לא יהיה חלק מהרשימה. איתם
צילום: יותם פרום
צילום: אלי אלגרט
התבקש לכנס את המרכז. כחלון
צילום: אלי אלגרט
מומלצים