שתף קטע נבחר

ליברמן תומך במרצ: ברק לא נורמלי

רשימת ישראל ביתנו הוצגה, והיו"ר תקף: "אנחנו רק מגיבים". עוזי לנדאו דרש מנהיגות ישירה: "צריך לעבור ממדיניות פרידמנית למדיניות ליברמנית". ומה עם הנשים ברשימה? "כולם מתייחסים רק לשתיים"

אחרית הימים במערכת הפוליטית: "זו פעם ראשונה שאני מסכים עם קמפיין של מרצ", אמר בצהריים (יום ד') יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן - ותקף: "הם אומרים שברק לא נורמלי. זה שהוא לא סחבק ולא טרנדי זו בעיה שלו, וזה שהוא לא נורמלי זו בעיה של כולם". אגב, הסיסמה "ברק לא נורמלי" תוכננה להיכלל בקמפיין מרצ, אך נגנזה ברגע האחרון.

 

 

ליברמן התייחס להסלמה נוספת במצב בדרום, והירי הכבד לעבר אשקלון, נתיבות והנגב המערבי. "חמאס קובע את קצב העניינים, הוא יוזם ואנחנו רק מגיבים. את גלעד שליט אף אחד לא ראה ועצורי חמאס זוכים ליחס טוב", אמר.

 

לטענתו, הממשלה חייבת לפעול. "ביטחונו של עם ישראל זה תפקידה של הממשלה והיא כשלה. אז אני מציע לא לחכות לבחירות ולקבל החלטות, ואם שר הביטחון מטרפד אותן - לפטרו לאלתר". עם זאת, הדגיש ליברמן: "אסור לצאת לפעולה לפני שיודעים איך יוצאים ממנה".

 

במקום חג - ירי כבד בדרום

 

עוזי לנדאו השתמש גם הוא באוצר המילים של "האח הגדול" ואמר: "צריך לשנות מדיניות, ממדיניות פרידמנית למדיניות ליברמנית. ציבור גדול חש תיעוב לפוליטיקאים ומחפש מנהיגות שאומרת את מה שהיא חושבת". ליברמן אולי לא הבין לגמרי את כוונת המשורר, והעיר: "יש מספיק פרידמנים במשרד המשפטים". 

 

כאשר נשאל ליברמן האם הוא סומך על יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, השיב: "אנחנו דורשים לדעת דברים ברורים - מה זה ממשלת אחדות לאומית והאם ברק ממשיך להיות שר הביטחון".

  

ליברמן מוחה על השוביניזם הישראלי

על הרשימה שפורסמה השבוע נשמעה לא מעט ביקורת. בשיחה עם ynet ניסה יו"ר המפלגה להדוף אותה. "זו הרשימה המייצגת של ישראל, שיש בה ביטוי לכל גווני החברה הישראלית", אמר.

 

כשנשאל מדוע מיקם את אורלי לוי לפני דני איילון, השיב כי זהו ביטוי לסדר העדיפויות, שכול קידום הנושא החברתי. "אורלי לוי היא מבית שאן והיא גם גרה שם. היא אמרה בעצמה - ומאוד אהבתי את זה - שהיא לא באה לקדם נושאים ביטחוניים אלא נושאים חברתיים". יחד עם זאת, ציין ליברמן כי "לאחר הבחירות אף אחד לא זוכר מי היה באיזה מקום. אולמרט היה במקום 35 והגיע להיות ראש הממשלה". 

 

יו"ר ישראל ביתנו גם הביע זעם על התקשורת, שהתמקדה בשתי נשים מפורסמות - לוי ואנסטסיה מיכאלי -

 ולא בשתיים האחרות שנכללו בעשירייה הראשונה. "תשאלו אותי למשל על פאינה קירשנבאום, היא היתה מנכ"לית המפלגה היחידה בישראל, וגם חברת הכנסת סופה לנדבר, פרלמנטרית מצוינת. אבל כולם מתייחסים רק לשתי נשים וזה רק מצביע על השוביניזם של החברה הישראלית וגם על קנאה של מפלגות אחרות".

 

מיכאלי הסתפקה בכמה מילים: "שמחתי להפוך לחלק מהמפלגה, אני מרגישה שכעת הגעתי הביתה".

 

בהכנת הידיעה השתתף אלי סניור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן ולנדאו
צילום: דנה קופל
מיכאלי. "הגעתי הביתה"
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים