שתף קטע נבחר

רפי איתן על צירוף שמרית אור: "הללויה"

מזכירות הגמלאים אישרה את רשימת המפלגה לבחירות לכנסת ומיקמה את הפזמונאית שמרית אור במקום החמישי, "קבוצת האוכלוסייה מעל גיל 60 לא קיבלה את ההד שמגיע לה". היו"ר רפי איתן: "היא גם פזמונאית, ונוכל כולנו לשיר"

מי ששוחח אחר הצהריים (יום ה') עם יושב מפלגת הגמלאים, רפי איתן, שמע אותו מזמר בקול גדול, "הללויה לעולם, הללויה ישירו כולם". לא ברור אם איתן חובב אירוויזיונים, אבל זו היתה דרכו לחגוג את המצטרפת החדשה לרשימה שלו - הפזמונאית שמרית אור, שהתפרסמה אחרי שכתבה את להיטה הבלתי נשכח של גלי עטרי ולהקת "חלב ודבש", שזכה בתחרות היוקרתית.

 

המזכירות הארצית של מפלגת הגמלאים קיבלה את עמדתו של איתן ואישרה את רשימתה הסופית לכנסת. בראש הרשימה יעמוד איתן עצמו ואחריו יתייצב העיתונאי העצבני גדעון רייכר ובמקום השלישי שובץ ח"כ לשעבר יוסי כץ. השר יעקב בן יזרי שהיה לאחת הדמויות הבולטות ביותר במפלגת הגמלאים נדחק למקום הרביעי בלבד, שנחשב בשלב זה ללא ריאלי. את החמישה הפותחת של הגמלאים סוגרת שמרית אור. 


האם גם בליל הבחירות הם ישירו הללויה?

 

מלבד הפיזוז לצלילי שירי האירוויזיון, איתן מרוצה מאוד מהרשימה המתחדשת שלו, "על גדעון רייכר לא צריך להרחיב, והוא כבר מופיע בתקשורת בנושא הגמלאים, יוסי כץ הוא עורך דין שהיה פעמיים חבר כנסת ובזכותו נחקק חוק האזרח הוותיק  - אנחנו זקוקים לעורך דין ברשימה. שמרית אור היא לוחמת עבור כל נושאי ההשתלה והבריאות ב-10 השנים האחרונות ובנוסף היא גם פזמונאית, ונוכל כולנו לשיר".

 

אור מתייחסת לכניסתה לפוליטיקה הארצית ברצינות, "הייתי חברת מועצה בפרדס חנה-כרכור כך שאני בפוליטיקה כבר 12 שנים", היא אמרה, "התגלה לי עולם הנוגד את עולם האמנים שעסוקים בדרך כלל בעצמם. זה עולם שבו יש אנשים אחרים שזקוקים לעזרה וגיליתי את הנתינה בתוכי".

 

היא הסבירה מה משך אותה ברשימת הגמלאים, "קבוצת האוכלוסייה מעל גיל 60 לא קיבלה את ההד שמגיע לה עד שהוקמה מפלגת הגמלאים. הצבעתי לה בבחירות הקודמות כמו רבים מחבריי. התאכזבתי מזה שהמוץ גבר על התבן, לפחות ברמה התקשורתית. את הדברים החשובים שעשו במפלגה לא עניינו אף אחד. במקום זה עסקו במריבות הפנימיות הקולניות. עכשיו צריך להחזיר את הרעיון למרכז ולהמשיך את מה שהתחילו".

 

מי שעשוי להיות מאוכזב מהרשימה הוא שר הבריאות, יעקב בן יזרי, שנדחק מהצמרת אל המקום הרביעי. איתן אמר על כך, "יעקב בן יזרי הוא איש אציל נפש, שהיה מוכן לוותר על מקומו בראשית הרשימה על מנת לרענן אותה".

 

המצטרף החדש, גדעון רייכר, אמר בתגובה לאישור הרשימה החדשה: "הרשימה כוללת אנשים מאד מוצלחים ובכוחות משותפים נייצג את ציבור הבוחרים. ברור שהייתי רוצה ברשימה את בן גוריון, את גולדה ואת דיין אבל זה בלתי אפשרי. אלה הם האנשים הנכונים במקום הנכון".

 

היו"ר איתן ניסה בשבועות האחרונים ללכת בעקבות המפלגות הצעירות ולגייס "כוכבים" מתבגרים שירוצו איתו בבחירות. בין השאר חיזר איתן אחרי השרה לשעבר, אורה נמיר והניצב בדימוס סנדו מזור. לדברי גורמים במפלגה, פרסום שמה של נמיר בשלב מוקדם טרפד את מאמצי החיזור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כבר שנים בפוליטיקה. שמרית אור
מרוצה מהנבחרת. איתן
צילום: ירון ברנר
לא נענתה לחיזורים. נמיר
מומלצים