שתף קטע נבחר

בן יזרי: ויתרתי על מקומי למען המפלגה

שר הבריאות, יעקב בן-יזרי, עלול לגמור את הקריירה הפוליטית שלו, בעקבות הצבתו במקום הרביעי ברשימת הגמלאים: "הייתי מוכן לתת צ'אנס לאחרים, רק כדי שהגמלאים יישארו בכנסת". יועצו: "רפי איתן הקריב אותו. ניצלו את טוב לבו"

לאחר שהוצב רק במקום הרביעי ברשימת הגמלאים, נראה כי הראשונה של שר הבריאות, יעקב בן-יזרי, עשויה להיות האחרונה. "עשיתי ויתורים אישיים כדי שהגמלאים יישארו בכנסת. זה לטובת המפלגה", אמר ל-ynet.

 

בן יזרי שלם עם המהלך, גם אם המשמעות היא פרידה מהכנסת. הוא רוצה להאמין שהרשימה החדשה, הכוללת חברים חדשים, תוכיח את עצמה בבחירות הקרובות. "הייתי מוכן לתת צ'אנס לאחרים, רק כדי שהגמלאים יישארו בכנסת. השתדלתי כמיטב יכולתי לעשות הכל כדי שהמפלגה תישאר בכנסת. אני רוצה לראות פוליטיקאי אחד שמוותר על מקומו, לטובת המפלגה והרעיון".

 

בחירות 2009 ב-ynet: כל הדרך לקלפי

 

בן יזרי רוצה להאמין שיצליח, בניגוד לתחזיות, להיכנס לכנסת, אך מרגיש מסופק. "אני בן 81, נתתי את כל מרצי וכוחי לא לשם קריירה ומשכורת, אלא לטובת הציבור. עשיתי את תפקידי מרצון מאהבה, ואני רוצה לקוות שגם חברי המפלגה יעשו כן. נכון שייתכן שיהיה הבדל בין המקום השני והשלישי לרביעי, אבל יחד עם זאת - אני רוצה לתת צ'אנס לרעיון - רק כדי שהגמלאים יישארו בכנסת".

 

בסביבתו של בן יזרי, נשמעים דווקא אחרת וחשים פגועים בשביל האיש שהם עובדים בשבילו. טל הראל, יועץ התקשורת של השר, המליץ לו לפרוש מתפקידו, לנוכח דחיקתו מצמרת הרשימה. "רפי איתן הקריב אותו, עשה לו מעשה שלא יעשה וניצל את טוב הלב שלו", אומר הראל.

 

לדבריו, "התוצאה מאוד מאכזבת. דובר על רשימה אטרקטיבית וביקשו ממנו לוותר לטובת המטרה ודובר על כך שיצטרפו אל הגמלאים דמויות בכירות כמו אורה נמיר. ומה בסוף? יוסי כץ? הוא האיש הבכיר שיעשו את השינוי? במה הוא טוב יותר מבן יזרי?".  

פורסם לראשונה 25/12/2008 23:31

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
יעקב בן-יזרי
צילום: ירון ברנר
מומלצים