שתף קטע נבחר

בכיר בליכוד: ייתכן ששריון המקום ה-39 ייפסל

מרכז הליכוד החליט להעניק ליו"ר נתניהו סמכות לשריין את המקום, אולם ייתכן שהדבר נעשה בניגוד לחוקת המפלגה. לדברי הבכיר, אם תוגש עתירה "יש סיכוי סביר שההחלטה תיפסל"

האם ההחלטה שהתקבלה במרכז הליכוד, אשר העניקה סמכות ליו"ר התנועה, בנימין נתניהו, לשריין את המקום ה-39 ברשימה לנציג מפלגה אחרת, התקבלה בניגוד לחוקת הליכוד? בכיר בתנועה טען אמש (יום ה') כי באופן קבלת ההחלטה נפל פגם, משום שבישיבת המרכז לא היה נוכח הרוב המיוחד הדרוש להחלטה מסוג זה.

 

 

ההחלטה שהתקבלה במרכז הליכוד נולדה בעקבות קשיים במו"מ שמקיימת התנועה עם מפלגת אח"י של אפי איתם. בליכוד מעוניינים להגדיל את תקרת ההוצאה לקראת הבחירות מ-28 מיליון שקל, ויחס ההוצאות נקבע על פי גודל הסיעה בכנסת היוצאת.

 

צירופה של אח"י יגדיל את התקרה לכ-40 מיליון שקל. אלא שלמרות כינוס המרכז שנועד לאשר את ההסכם בין המפלגות - ההסכם לא הובא להצבעה במרכז משום שטרם נחתם. המשא ומתן יימשך עד למועד האחרון להגשת רשימות המועמדים לכנסת - יום ראשון הקרוב.

 

לדברי בכיר בליכוד, מאחר שההחלטה לא קיבלה את הרוב הדרוש לאישור מהלך מסוג זה,

"אם מישהו יעתור נגד ההחלטה, יש סיכוי סביר שהיא תיפסל". היועץ המשפטי של הליכוד, עו"ד אבי הלוי, אמר אמש בתגובה כי ההחלטה התקבלה כדין.

 

לדבריו, "אין מדובר במיזוג בין שתי מפלגות אשר משמעותו איחוד המפלגות על מוסדותיהן ותקציביהן, אלא בריצה ברשימה משותפת באופן חד פעמי בלבד. לכן, לא נדרש רוב מיוחד כפי שהיה נדרש אם מדובר היה בבקשה למיזוג בין שתי המפלגות".

 

עו"ד הלוי טען עוד, כי "גם אם היה מדובר במיזוג בין שתי המפלגות, הרי שהרוב הנדרש על פי חוקת הליכוד - 1,400 חברי מרכז - נעוץ בסעיף מיושן שאינו רלוונטי זה שנים רבות ואינו בר ביצוע. בשנים האחרונות כמעט מעולם לא הגיע מספר כזה של חברי מרכז לישיבת מרכז".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. הוסמך כדין?
צילום: ירון ברנר
מומלצים