שתף קטע נבחר

הליכוד ערער לעליון על החזרת רצון למקום 24

בערעור התנועה, שהוגש לבית המשפט העליון, נטען כי בית הדין העליון של התנועה הוא הערכאה הקובעת בענייניה, וכי לבית המשפט המחוזי לא הייתה עילה להתערב בשיבוצים

תנועת הליכוד הגישה היום (א') ערעור לבית המשפט העליון על החלטתו של שופט בית משפט המחוזי בתל-אביב, יהודה זפט, שקיבל אתמול את עתירתו של מיכאל רצון להחזירו למקום ה-24. זאת, לאחר שקבע כי לוועדת הבחירות של הליכוד לא היתה סמכות לשנות את תוצאות הבחירות.

 

בערעור, שהוגש באמצעות עורכי הדין אבי הלוי ורעות פלדר, נטען כי השופט זפט טעה בכך שהתעלם מהוראות חוקת הליכוד, לפיהן בית הדין של הליכוד הוא הערכאה השיפוטית המוסמכת לפרש את חוקת הליכוד ואת תקנון הבחירות ואופן יישומו.

 

עוד נטען בעתירה כי זפט התעלם מהודעתו של השופט בדימוס יהושע גרוס, שקבע כי לוועדת הבחירות ישנה את הסמכות לדון בערעורים על תוצאות הבחירות. התנועה אף טענה כי גישתו של בית המשפט המחוזי, לפיה "פגם בהליך" אינו יכול להיות תרגום תוצאות הספירה לרשימת מועמדים, אינה נכונה.

 

לטענת התנועה, אין זה מתקבל על הדעת שפרסום תוצאות של בחירות סמוך לספירת הקולות הוא הפרסום הסופי, וכי שיבוץ המועמדים ברשימת התוצאות אינו רק "סידור הקולות" כפי שקבע השופט זפט, אלא גם בדיקה שהרשימה נערכה בהתאם לתקנון הבחירות.

 

בערעור אף נטען כי בית המשפט המחוזי טעה בכך שהתערב בפסיקת בית הדין העליון של הליכוד וזאת למרות העדרה של עילה להתערבותו, וכי אין ספק שבית הדין העליון של הליכוד הוא הערכאה המשפטית המוסמכת לדון בפרשנות חוקת הליכוד.

 

בנוסף לתנועת הליכוד הגישה גם מירי רגב ערעור לבית המשפט העליון, בו היא טוענת כי תנועת הליכוד התעלמה מסעיף 19 של תקנון החוקה לפיה יש לשריין מקומות לנשים חדשות במקומות 24,29 ו-34. לדברי רגב היא התמודדה לרשימה הארצית על סמך עובדה זו ולכן מגיע לה להיות במקום ה-29 בתור הפנים החדשות של הליכוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הייתה לו זכות? זפט
קודם. רצון
צילום: ירון ברנר
מומלצים